Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 22.04.2024

Inspektor ds. fitosanitarnych

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy
  • Grudziądz, kujawsko-pomorskie pow. Grudziądz

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Praca na tym stanowisku ma charakter biurowo-inspekcyjny i związana jest bezpośrednio z sezonowością pracy w rolnictwie. Kontrole przeprowadza się w różnych warunkach pogodowych, od wiosny do późnej jesieni (w terenie - na polach, u rolników, u przedsiębiorców, w magazynach, itp.). Okresowo występuje umiarkowany wysiłek fizyczny związany z pobieraniem prób, np. ziemniaków, gleby do badań laboratoryjnych (schylanie się, podnoszenie, przenoszenie). Mogą występować sytuacje stresowe wynikające z kontrolnej specyfiki pracy. Praca wymaga kierowania samochodem osobowym - służbowym. W siedzibie Oddziału praca ma charakter typowo administracyjno-biurowy, z wykorzystaniem komputera, faksu, skanera, telefonu, kopiarki, itp.

  • prowadzi lustracje upraw i dokonuje ocen stanu zagrożenia w przypadku wystąpienia organizmów szkodliwych,
  • przeprowadza kontrole podmiotów wpisanych do Zintegrowanego Systemu Informatycznego Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa,
  • pobiera próby do badań laboratoryjnych oraz przeprowadza badania makroskopowe roślin, produktów roślinnych i przedmiotów na obecność organizmów szkodliwych
  • przyjmuje wnioski o wpis do rejestru jak wyżej i prowadzi ten rejestr,
  • przeprowadza kontrole zabiegów oczyszczania, odkażania i przerobu roślin, produktów roślinnych i przedmiotów,
  • przygotowuje dokumenty do wydania decyzji administracyjnych i tytułów egzekucyjnych.

Wymagania

  • wykształcenie: średnie rolnicze, ogrodnicze lub pokrewne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Znajomość ustawy o ochronie roślin przed agrofagami,
  • Znajomość ustawy o Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa
  • Umiejętność obsługi komputera-znajomość pakietu Office (word, excel), obsługa poczty elektronicznej, Internetu.
  • Umiejętność kierowania samochodem osobowym - pr. jazdy kat. B
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r. w części TWOJA APLIKACJA MUSI ZAWIERAĆ: dodać własny dokument niezbędny o treści: „oświadczenie, że w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. kandydatka/kandydat nie pracowała/ł, nie pełniła/ł służby w organach bezpieczeństwa państwa i nie była/był współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów. Nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później.”
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe rolnicze, ogrodnicze lub pokrewne
  • doświadczenia zawodowego
  • Znajomość zasad postępowania administracyjnego
  • Znajomość zagadnień z zakresu nadzoru fitosanitarnego.

Oferujemy

  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników

Ponadto oferujemy:

  • dodatek stażowy w wysokości od 5 do 20% wynagrodzenia zasadniczego, w zależności od posiadanego stażu pracy
  • półroczne nagrody pieniężne
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne, tzw.13-tkę