Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 19.04.2024

Starszy referent w Kancelarii Tajnej Sekcji Ochrony Dokumentacji Wydziału Ochrony i Informacji

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej w Kętrzynie
  • Kętrzyn, warmińsko-mazurskie pow. kętrzyński

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Stanowisko pracy zlokalizowane na drugim piętrze budynku wielokondygnacyjnego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Dojścia i dojazdy utwardzone, budynek posiada bariery architektoniczne dla osób ze stopniem niepełnosprawności (schody, brak wind). Brak pomieszczeń higieniczno-sanitarnych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych (z dysfunkcją ruchową). Ze względu na rozmieszczenie wewnętrznych komórek zachodzi potrzeba pieszego przemieszczania się pomiędzy kondygnacjami budynku. Pomieszczenia pracy spełniają wymagania stanowisk pracy stałej. Na stanowisku pracy nie występują czynniki niebezpieczne, szkodliwe lub uciążliwe dla zdrowia. Ryzyko zawodowe na poziomie akceptowalnym.

Występują czynniki szczególnie utrudniające wykonywanie zadań takie jak presja czasu.

  • realizuje czynności związane z przyjmowaniem, rejestrowaniem, przechowywaniem, przekazywaniem, wysyłaniem, archiwizacją i udostępnianiem dokumentów niejawnych celem zapewnienia prawidłowego obiegu dokumentacji w oddziale,
  • informuje poszczególnych adresatów o wpłynięciu korespondencji (poczty) oraz dokonuje terminowego jej rozdziału do zapoznania,
  • przygotowuje korespondencję (pocztę) niejawną do wysłania, m.in. sprawdza poprawność wykonania dokumentów,
  • wydaje poza kancelarię dokumenty i materiały niejawne osobom do tego uprawnionym, które uzyskały poświadczenie bezpieczeństwa oraz zaświadczenie stwierdzające odbycie przeszkolenia z zakresu ochrony informacji niejawnych oraz zapewniają odpowiednie warunki do ich przechowywania,
  • nanosi zmianę lub zniesienie klauzuli tajności na dokumentach oraz dokonuje odpowiednich adnotacji w urządzeniach ewidencyjnych, zgodnie z obowiązującymi przepisami,
  • prowadzi rejestr osób wchodzących do kancelarii celem ewidencjonowania wykonawców znajdujących się w drugiej strefie bezpieczeństwa.

Wymagania

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy udokumentowanego doświadczenia zawodowego/stażu pracy w pracy biurowej,
  • znajomość przepisów związanych z wytwarzaniem i obiegiem dokumentów niejawnych (ustaw, rozporządzeń, zarządzeń, decyzji, wytycznych),
  • umiejętność pracy w zespole,
  • komunikatywność,
  • asertywność,
  • umiejętność obsługi urządzeń biurowych,
  • w służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: udokumentowane doświadczenie zawodowe/staż pracy w pracy biurowej w administracji publicznej.

Oferujemy

  • Indywidualny rozkład czasu pracy
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Miejsce do ćwiczeń lub zajęcia sportowo-rekreacyjne w miejscu pracy
  • Miejsce do odświeżenia się
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne,
  • Nagrody jubileuszowe,
  • Możliwość korzystania z kasy zapomogowo-pożyczkowej,
  • Dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych do pracy przy komputerze.