Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 17.04.2024

Starszy inspektor wojewódzki ds. nadzoru prawnego

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie
  • Szczecin, zachodniopomorskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

· Praca w zabytkowym budynku, położonym w centrum miasta na Wałach Chrobrego,

· Charakter pracy: w systemie jednozmianowym, ośmiogodzinnym,

· Praca wykonywana w pozycji siedzącej, wymuszonej

· stanowisko pracy wyposażone jest w komputer, monitor ekranowy, drukarkę, telefony, faks, ksero - obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie

· oświetlenie dzienne i sztuczne

· stanowisko pracy znajduje się na I piętrze budynku ZUW, częściowo dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, winda oraz urządzenia higieniczno-sanitarne na każdej kondygnacji, brak podjazdów.

  • Bada uchwały i niektóre zarządzenia organów j.s.t. wg kryterium zgodności z prawem,
  • Przygotowuje projekty rozstrzygnięć nadzorczych, wskazań naruszenia praw, zarządzeń zastępczych oraz skarg na uchwały/zarządzenia do sądu administracyjnego,
  • Bada skargi na akty organów j.s.t. oraz rozstrzygnięcia nadzorcze wojewody oraz przygotowuje projekty odpowiedzi. Prowadzi rejestr skarg i wniosków,
  • Przyjmuje i analizuje oświadczenia o stanie majątkowym osób zobowiązanych do ich złożenia wojewodzie na mocy przepisów ustawy o samorządzie gminnym oraz ustawy o samorządzie powiatowym,
  • Pozyskuje niezbędne informacje od j.s.t. w celu realizacji zadań nadzorczych wojewody,
  • Prowadzi postępowania w zakresie dotyczącym wygaśnięcia mandatu radnego, wygaśnięcia mandatu wójta, odwołania ze stanowiska albo rozwiązania umowy o pracę z zastępcą wójta, sekretarzem gminy, skarbnikiem gminy, kierownikiem jednostki organizacyjnej gminy i osobą zarządzającą lub członkiem organu zarządzającego gminną osobą prawną w sytuacjach przewidzianych w ustawach samorządowych.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe prawnicze lub administracyjne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze stosowania prawa
  • Dobra znajomość: – ustaw samorządowych – KPA – Konstytucji RP, – ustawy o wojewodzie i administracji rządowej w województwie
  • Umiejętność obsługi komputera i pakietu Office (Word, Excel)
  • komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

· terminowo wypłacane wynagrodzenie zasadnicze w wysokości ok. 5 714 zł brutto miesięcznie (68 568 zł brutto rocznie)

· stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

· praca w korpusie służby cywilnej

· dodatki do wynagrodzenia: dodatek stażowy (min. 5% -max. 20%, uzależniony od stażu pracy), dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. "13 pensja", nagrody jubileuszowe przyznawane zgodnie z obowiązującymi przepisami

· fundusz socjalny (ZFŚS) - dofinansowanie wypoczynku pracownika tzw. „wczasów pod gruszą”, finansowe świadczenia w okresie wiosennym, jesienno-zimowym i z okazji Dnia Dziecka, zakładowe pożyczki na preferencyjnych warunkach, bezzwrotna pomoc finansowa
w trudnych sytuacjach itd.

· możliwość dofinansowania do kart Multisport

· możliwość pracy samodzielnej i uczestnictwa w ciekawych projektach oraz w zespołach interdyscyplinarnych

· dogodne i elastyczne godziny pracy

· możliwość dołączenia do ubezpieczenia grupowego

· szkolenia interpersonalne i specjalistyczne w oparciu o indywidualny program rozwoju zawodowego

· możliwość ubiegania się o mianowanie na urzędnika służby cywilnej, co uprawnia – po zdanym egzaminie - do dodatkowych uprawnień (np. dodatkowy urlop do 12 dni, dodatek finansowy, większa ochrona zatrudnienia i wynagrodzenia)

· możliwość refundacji części kosztów za studia i kursy językowe