Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 22.04.2024

Psycholog ds. wsparcia pracy dyspozytorów medycznych

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu
  • Poznań, wielkopolskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

  • praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera oraz urządzeń biurowych
  • praca wykonywana w siedzibie wskazanej tj. Dyspozytornia Medyczna w Poznaniu (DM 15-01 Poznań)
  • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin na dobę
  • stanowisko pracy znajduje się na I piętrze budynku biurowego (DM15-01)
  • stanowisko pracy wyposażone w meble biurowe dostosowane do wymagań określonych dla stanowisk administracyjno – biurowych
  • drzwi wejściowe do pokoi biurowych o szerokości 70 cm
  • narzędzia pracy: komputer z monitorami ekranowymi, urządzenia biurowe, urządzenia radiowe
  • prowadzi dobrowolne grupy wsparcia psychologicznego dyspozytorów medycznych, zajęcia edukacyjne, porady i konsultacje, warsztaty, szkolenia, monitorowanie zachowań na stanowisku pracy, diagnozę psychologiczną, grupowe i indywidulane metody wsparcia
  • tworzy plany szkoleń na potrzeby dyspozytorów medycznych oraz prowadzi warsztaty i szkolenia antystresowe
  • uczestniczy w procesach rekrutacyjnych na stanowiska dyspozytorów medycznych w celu zbadania kompetencji kandydatów na dane stanowisko pracy; sporządza raporty z badania kompetencji psychologicznych w postaci listy kandydatów z wnioskiem o rekomendowanie przyjęcia kandydata do pracy na stanowisku dyspozytora medycznego bądź o braku rekomendacji w tym zakresie
  • prowadzi zajęcia dla dyspozytorów medycznych z zakresu skutecznej komunikacji, asertywności, radzenia sobie ze stresem
  • prowadzi szkolenia w zakresie umiejętności udzielania wsparcia psychologicznego współpracownikom dyspozytora medycznego
  • prowadzi szkolenia doskonalące dla dyspozytorów medycznych oraz kierownictwa dyspozytorni medycznej w zakresie kompetencji psychologicznych zapobiegających stresowi na stanowisku pracy oraz służących wypracowaniu umiejętności radzenia sobie ze stresem
  • przygotowuje nowozatrudnione osoby do pracy na stanowisku dyspozytora medycznego
  • prowadzi poradnictwo i pomoc psychologiczną w zakresie problemów psychologicznych wpływających na dobrostan psychiczny dyspozytora medycznego
  • prowadzi interwencje psychologiczne w sytuacjach kryzysowych
  • przedstawia Wojewodzie raport roczny obejmujący: liczbę osób objętych badaniami psychologicznymi do celów rekrutacji; liczbę i rodzaj przeprowadzonych szkoleń; liczbę dyspozytorów medycznych objętych szkoleniami obowiązkowymi i dodatkowymi, liczbę porad udzielonych na wniosek pracownika, liczbę interwencji psychologicznych na wniosek kierownika dyspozytorni medycznej lub jego zastępcy oraz głównego dyspozytora medycznego lub jego zastępcy, sumarycznie jako interwencje na wniosek osoby trzeciej, rodzaj i tematykę stworzonych materiałów dydaktycznych i informacyjnych, liczbę osób objętych diagnozą psychologiczną

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe magisterskie na kierunku psychologia
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w obszarze psychologii, w tym co najmniej 2 lata doświadczenia w interwencji kryzysowej lub w pracy polegającej na udzielaniu wsparcia osobom wykonującym zawód medyczny lub co najmniej 3 lata doświadczenia w pracy w Policji, wojsku lub w Państwowej Straży Pożarnej na stanowisku psychologa
  • znajomość ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz aktów wykonawczych do ustawy, ustawy o służbie cywilnej wraz z aktami wykonawczymi, o ochronie danych osobowych, o wojewodzie i administracji rządowej w województwie
  • umiejętność sporządzania analiz z wykorzystaniem środowiska MS Excel oraz precyzyjnego formułowania wniosków wynikających z generowanych raportów
  • dobra organizacja pracy
  • umiejętność analitycznego podejścia do problemów
  • asertywność, efektywna komunikacja, radzenie sobie ze stresem
  • umiejętność pracy w zespole
  • kreatywność
  • dynamiczne podejście do zadań
  • umiejętność argumentowania
  • umiejętność pracy pod presją czasu
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: brak
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

  • Dodatek stażowy (do 20% wynagrodzenia w zależności od udokumentowanego stażu pracy)
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka)
  • Nagrody wypłacane z funduszu nagród uzależnione od osiąganych wyników pracy
  • Ruchomy czas pracy (możliwość rozpoczęcia pracy w godz. 7.00-8.30)
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego (szkolenia w oparciu o indywidualny program rozwoju zawodowego, dofinansowanie do studiów podyplomowych i kursów językowych)
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników i dzieci pracowników
  • Możliwość otrzymania dofinansowania do różnych form aktywności kulturalno-oświatowej i sportowo-rekreacyjnej (w tym kart sportowych)
  • Możliwość skorzystania z atrakcyjnej oferty ubezpieczenia grupowego