Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 19.04.2024

Inspektor nadzoru budowlanego ds. inspekcji i orzecznictwa

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Gorlicach
  • Gorlice, małopolskie pow. gorlicki

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Praca w siedzibie urzędu oraz poza urzędem (wyjazdy na kontrole terenowe). Praca przy komputerze oraz przy wykorzystaniu urządzeń obsługi biurowej. Kontakt z interesantami. Praca w terenie bez względu na warunki atmosferyczne. Prowadzenie samochodu służbowego.

Budynek wyposażony w windę, brak toalet dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym, głuchoniemym.

  • Wykonywanie czynności inspekcyjno-kontrolnych w zakresie prawidłowości przebiegu procesu budowlanego, utrzymania obiektów budowlanych i zmiany sposobu użytkowania obiektów budowlanych, w tym przeprowadzanie obowiązkowych kontroli przed oddaniem obiektów do użytkowania.
  • Przyjmowanie i sprawdzanie zawiadomień o zakończeniu robót budowlanych
  • Przygotowywanie decyzji, postanowień i pism w ramach prowadzonych postępowań administracyjnych, dowodowych, wyjaśniających i przygotowawczych w sprawach z zakresu kompetencji organu.
  • Udział w postępowaniach wyjaśniających w sprawie przyczyn i okoliczności powstawania katastrofy budowlanej.
  • Przyjmowanie skarg i wniosków, należyte i terminowe załatwianie skarg i wniosków, przyjmowanie interesantów i udzielanie im wyjaśnień.
  • Wykonywanie innych zadań zleconych przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Wymagania

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Uprawnienia budowlane w ograniczonym zakresie
  • Znajomość przepisów Prawa budowlanego oraz związanych z nim przepisów wykonawczych, jak również znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego i umiejętność stosowania ich w praktyce.
  • Umiejętność obsługi komputera, urządzeń biurowych i pomiarowych
  • Prawo jazdy kat. B
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe budowlane
  • doświadczenia zawodowego w administracji rządowej lub samorządowej, szczególnie w organach nadzoru budowlanego lub administracji architektoniczno-budowlanej
  • Uprawnienia budowlane bez ograniczeń
  • Komunikatywność, umiejętność działania w sytuacjach nieprzewidzianych i stresowych
  • Umiejętność pracy zespołowej
  • Sumienność, dyspozycyjność, dokładność

Oferujemy

  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników

Dodatek za wysługę lat od 5 do 20% wynagrodzenia w zależności od udokumentowanego stażu pracy (powyżej 5 lat stażu pracy).