Rekrutacja Księgowy/(-a)

Green Capital Tax Sp z o.o.
  • Toruń, kujawsko-pomorskie

Księgowy

Umowa o pracę

Zakres Obowiązków:

1)Wprowadzanie dokumentów księgowych powierzonych Spółek do Optimy (OCR),
2)Weryfikacja wprowadzonych dokumentów księgowych pod kątem formalnym i merytorycznym,
3)Prowadzenie ksiąg rachunkowych na podstawie dowodów księgowych Spółek zgodnie z UOR zgodnie z przydzieleniem, ujmujących zapisy w porządku chronologicznym i systematycznym,
4)Sporządzania na koniec każdego miesiąca zestawienia sald i obrotów,
5)Sporządzania wyceny aktywów i pasywów oraz ustalanie wyniku finansowego na koniec każdego miesiąca,
6)Prowadzenie ewidencji dla celów rozliczeń podatkowych,
7)Przekazywanie okresowych informacji w przedmiocie rodzaju i wysokości należności publicznoprawnych do zapłaty, w celu umożliwienia dokonania płatności w należytym terminie,
8)Wystawianie wewnętrznych dowodów źródłowych oraz prowadzenie wewnętrznych ewidencji (np. przebiegu pojazdu),
9)Sporządzanie i składanie niezbędnych deklaracji do Urzędów Skarbowych (CIT-8, VAT-R, NIP-8, VAT-7, JPK VAT-UE, itp.),
10)Generowanie i weryfikacja Rejestrów Sprzedaży i Zakupów VAT (numerowanie dokumentów księgowych),
11)Sporządzanie Sprawozdań Finansowych powierzonych Spółek na podstawie prowadzonych ksiąg,
12)Działania w czasie kontroli prowadzonych przez organy Krajowej Administracji Skarbowej oraz w trakcie postępowań przed tymi organami,
13)Obsługa sprawozdawczości wymaganej przez GUS w przypisanych podmiotach,
14)Dbanie o bieżącą archiwizację dokumentów księgowych i przechowywanie dokumentów księgowych,
15)Pomoc w bieżącej pracy i wypełnianie poleceń, zadań przydzielonych przez przełożonych.

Nasze wymagania:

-Wykształcenie wyższe kierunkowe (ekonomia, finanse, rachunkowość lub pokrewne),
-Minimum 3 lata doświadczenia zawodowego w Księgowości,
-Mile widziane doświadczenie w Biurze Rachunkowym i umiejętność pracy przy wielofirmowości,
-Znajomość przepisów rachunkowości i podatków,
-Umiejętność obsługi komputera i urządzeń biurowych,
-Biegła znajomość pakietu MS Office (Excel, Word) lub Google Workspace (Dokumenty, Arkusze) oraz programu księgowego OPTIMA,
-Umiejętność współpracy w zespole, proaktywne podejście do rozwiązywania problemów.
-Odpowiedzialność, dokładność, terminowość, uczciwość, zaangażowanie.

Oferujemy

-Pracę stacjonarną w biurze w Toruniu/Aleksandrowie Kujawskim,
-Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
-Niezbędne narzędzia do pracy: laptop, telefon,
-Pakiet Benefitów: Kartę MultiSport, grupowe ubezpieczenie na życie, dostęp do Programu Master Benefit, vouchery świąteczne, program poleceń pracowniczych,
-Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji,
-Współpracę w świetnej atmosferze z efektywnym, ukierunkowanym na realizację celów profesjonalnym zespołem.
Dodana
Wygasa (za 5 dni temu)