Starszy inspektor zakładów górniczych ds. koncesji, sprzedaży nieruchomości i geologii

Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach
  • Poznań, wielkopolskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

1. Charakter stanowiska związany z przeprowadzaniem kontroli w zakładach górniczych:
- trudne warunki pracy w terenie,

- szkodliwe i uciążliwe czynniki środowiska pracy (hałas wibracja, temperatura),

- narażenie na zagrożenia technologiczne pochodzące od pracujących maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych,

- częsty i bezpośredni kontakt z klientem zewnętrznym, w tym wystąpienia publiczne,

- pomieszczenia zakładów górniczych i rejony objęte kontrolą niedostosowane do poruszania się osób niepełnosprawnych ruchowo,

- zagrożenie korupcją.

2. Sposób wykonywania zadań:

- pokonywanie pieszo znacznych odległości, niejednokrotnie po dużych nachyleniach i nierównych powierzchniach,

- przemieszczanie się po pomostach i estakadach znajdujących się na wysokościach,

- częste podróże służbowe do miejsc, które mogą być nieprzystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową,

- obsługa monitorów ekranowych powyżej 4 godz. dziennie,

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

- budynek urzędu dostosowany do poruszania się osób na wózkach,

-w budynku znajdują się również udogodnienia dla osób niewidomych i słabowidzących – kontrastowe oznakowania, beacon systemu YourWay, dla osób mających problem ze słuchem przenośna pętla indukcyjna. Istnieje również możliwość skorzystania z usług tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online,

-do budynku można wejść z psem asystującym, psem przewodnikiem lub osobą asystującą.

  • Przeprowadza kontrole, w zakresie wnikającym z posiadanej specjalności technicznej, w tym dokonuje analizy stanu zagrożeń naturalnych, metod ich zwalczania i stosowanej profilaktyki, sprawuje kontrolę nad sporządzaniem operatu ewidencyjnego zasobów złóż kopaliny, aktualizacją dokumentacji mierniczo-geologicznej w zakresie swojej specjalności oraz wydaje decyzje z upoważnienia dyrektora Urzędu, w celu sprawdzenia zgodności prowadzenia ruchu zakładu górniczego z wymaganymi dokumentami i przepisami.
  • Rozpatruje wnioski dotyczące: zaopiniowania projektów zagospodarowania złoża i dodatków do tych projektów, koncesji wydawanych przez starostę w zakresie sposobu prowadzenia ruchu oraz sposobu likwidacji zakładu górniczego, jak również wnioski dotyczące uzgadniania decyzji stwierdzającej wygaśnięcie koncesji wydanych przez starostę w aspekcie zakresu i sposobu likwidacji zakładu górniczego, w celu przygotowania stanowiska dyrektora Urzędu w tym zakresie.
  • Opracowuje projekty opinii dotyczących potencjalnego wpływu robót górniczych położonych w granicach terenu górniczego na nieruchomości będące przedmiotem sprzedaży przez Skarb Państwa i jednostki samorządu terytorialnego, w celu przygotowania stanowiska dyrektora Urzędu w tym zakresie.
  • Analizuje plany ruchu, dodatki do tych planów z uwzględnieniem tytułu prawnego do nieruchomości na których realizowana jest działalność górnicza, w celu przygotowania projektów decyzji lub stanowisk dyrektora Urzędu.
  • W przypadku stwierdzenia wykonywania działalności bez wymaganej koncesji inicjuje postępowanie oraz przeprowadza postępowanie wyjaśniające, w celu przygotowania decyzji dyrektora Urzędu w tym zakresie.
  • Opracowuje projekty rocznych planów pracy i sporządza sprawozdania z ich realizacji, prowadzi statystyki, odpowiednią ewidencję, w rocznym horyzoncie czasowym, celem właściwego dokumentowania pracy Urzędu.
  • Przeprowadza oględziny miejsc wypadków, zgonów naturalnych, awarii i niebezpiecznych zdarzeń oraz dokonuje analizy ich przyczyn i okoliczności w nadzorowanych zakładach, celem ustalenia stanu faktycznego i osób odpowiedzialnych za stwierdzone nieprawidłowości wraz z przygotowaniem stosownych orzeczeń i projektów decyzji w tym zakresie.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe o profilu geologicznym lub geofizycznym.
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego (powyżej 3 lat) pracy w specjalności geologicznej: w ruchu zakładu górniczegolub w urzędach organów nadzoru górniczego lub w urzędach organów administracji geologicznej lub w podmiocie wykonującym obsługę geologiczną.
  • Stwierdzone kwalifikacje do wykonywania czynności w dozorze ruchu zakładu górniczego w specjalności geologicznej oraz wykonywanie czynności w dozorze ruchu zakładu górniczego w specjalności geologicznej.
  • lub 3 lata pracy w organach nadzoru górniczego w specjalności geologicznej lub 3 lata pracy w organach administracji geologicznej w specjalności geologicznej
  • Znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej, w tym urzędów górniczych i ich zadań wynikających z obowiązujących przepisów.
  • Znajomość: podstaw ustrojowych funkcjonowania państwa, przepisów Prawa geologicznego i górniczego wraz z przepisami wykonawczymi, Kodeksu postępowania administracyjnego, Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia oraz ustaw o służbie cywilnej, o ochronie danych osobowych.
  • Umiejętność obsługi komputera w zakresie edytora tekstu oraz arkusza kalkulacyjnego.
  • Skuteczna komunikacja, asertywność, samodzielność i inicjatywa.
  • „W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe techniczne — magisterskie o profilu geologicznym lub geofizycznym
  • co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego (powyżej 1 roku) pracy w ruchu zakładu górniczego jako osoba wyższego dozoru ruchu o specjalności geologicznej.
  • Stwierdzone kwalifikacje geologa górniczego lub kwalifikacje zawodowe w zakresie sporządzania dokumentacji geologicznej złóż kopalin.

Oferujemy

  • Indywidualny rozkład czasu pracy
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Miejsce do odświeżenia się
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników

- Pożyczki mieszkaniowe, zapomogi.

- Dostęp do szkoleń.

- Stabilną pracę.

- Stwarzanie komfortowych warunków pracy w pomieszczeniach.

- Spotkania integracyjne.

- Możliwość przystapienia pracownika do grupowego ubezpieczenia na życie.

- Nagrody kwartalne.

- Dodatkowe wynagrodzenie roczne.

Dodana
Wygasa (dzisiaj)