Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 12.04.2024

Inspektor weterynaryjny ds. ochrony zwierząt

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Świebodzinie
  • Świebodzin, lubuskie pow. świebodziński

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

• Praca w wymiarze 8 godz. od poniedziałku do piątku w siedzibie urzędu i/lub na terenie powiatu świebodzińskiego,

• Praca biurowa z użyciem komputera (powyżej 4 godz. dziennie) i innych urządzeń biurowych,

• Praca w godzinach nadliczbowych i/lub w dniach wolnych od pracy wg potrzeb urzędu,

• Stres związany z wykonywaniem czynności pod presją czasu,

• Bariery architektoniczne: ograniczona możliwość poruszania się osób na wózkach inwalidzkich, miejsce pracy na piętrze w budynku jednopiętrowym, brak windy,

• Wyjazdy służbowe, szkolenia,

• Prowadzenie samochodu służbowego.

  • Prowadzenie postępowań kontrolnych i administracyjnych w zakresie wymagań weterynaryjnych dla podejmowanych i prowadzonych działalności nadzorowanych w zakresie obrotu, pośrednictwa i transportu zwierząt oraz dla sektora akwakultury,
  • Prowadzenie postępowań kontrolnych i administracyjnych w zakresie ochrony zwierząt, w tym również podczas ochrony zwierząt w transporcie,
  • Prowadzenie postępowań kontrolnych i administracyjnych w zakresie wymagań weterynaryjnych dotyczących przesyłek w handlu, wywozu oraz przywozu zwierząt i niejadalnych produktów pochodzenia zwierzęcego,
  • Podejmowanie niezwłocznie wszelkich, niezbędnych czynności urzędowych zgodnie z obowiązującymi przepisami w celu zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, podlegających obowiązkowi zwalczania,
  • Podejmowanie niezwłocznie wszelkich, niezbędnych czynności urzędowych w celu wykrycia lub wykluczenia chorób zakaźnych zwierząt, w tym chorób odzwierzęcych,
  • Kontrolowanie zdrowia zwierząt umieszczanych na rynku lub przeznaczonych do handlu, wywozu, przywozu oraz tranzytu wraz z wystawieniem stosownych świadectw zdrowia (dotyczy wyłącznie lekarza weterynarii),
  • Sporządzanie w oparciu o analizę ryzyka we współpracy z innymi komórkami organizacyjnymi wymaganych projektów planów kontroli, sprawozdań jakościowych, ilościowych i finansowych stanowiących część planów Inspektoratu,
  • Przeprowadzanie planowych kontroli zgodnie z rocznym Planem Kontroli oraz przeprowadzanie kontroli doraźnych lub kontroli problemowych zleconych przez organa Inspekcji Weterynaryjnej.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe weterynaryjne lub inne wyższe z zakresu spraw należących do właściwości Inspekcji Weterynaryjnej, np. zootechnik
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • W przypadku lekarza weterynarii - prawo wykonywania zawodu,
  • Znajomość obsługi komputera (pakiet MS Office, internet, poczta elektroniczna),
  • Prawo jazdy kat. B i umiejętność prowadzenia samochodu.
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

  • Ruchomy czas pracy
  • Indywidualny rozkład czasu pracy
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników

-pełne dofinasowanie do specjalizacji (w przypadku lekarza weterynarii),

-pełne dofinasowanie do studiów podyplomowych zaocznych,

-podjęcie w pracy w zakładzie leczniczym dla zwierząt poza godzinami pracy urzędu, po uprzednim uzyskaniu zgody Powiatowego Lekarza Weterynarii (w przypadku lekarza weterynarii),

-zatrudnienie na umowę o pracę (bez okresu próbnego),

-dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka),

-dodatek za wieloletnią pracę w wysokości od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy na umowę o pracę,

-podnoszenie kwalifikacji zawodowych w ramach indywidualnych programów rozowoju zawodowego.