Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 07.04.2024

Inspektor ds. dowodów rzeczowych

Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu
  • Nowy Sącz, małopolskie pow. Nowy Sącz

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno – biurowa i magazynowa z wykorzystaniem komputera oraz typowych urządzeń biurowych;

  • praca przed monitorem powyżej 4 godzin na dobę;

  • praca w pozycji siedzącej i stojącej z naturalnym i sztucznym oświetleniem, mogą wystąpić warunki uciążliwe związane z wymuszoną pozycją ciała oraz narażenie na roztocza i inne alergizujące substancje
  • stanowisko pracy wyposażone w meble biurowe dostosowane do wymagań określonych dla stanowisk administracyjno – biurowych i magazynowo - gospodarczych;
  • zadania wykonywane w siedzibie urzędu oraz w wydzielonych na terenie jednostki budynkach magazynowych; cześć magazynów znajduje się na zewnątrz budynku do których trzeba się przemieszczać się po nierównych powierzchniach

  • praca związana z przenoszeniem ciężkich przedmiotów, konieczność schylania się i podnoszenia ich na wysokość regału, dbanie o warunki przechowywania

  • wymagana sprawność fizyczna, praca na drabinie na wysokości poniżej 3 metrów. W trakcie wykonywania zadań występują utrudnienia związane z poruszaniem się i magazynowaniem przedmiotów o różnych gabarytach oraz wadze i umieszczanie ich na regałach magazynowych w tym na wysokości do 3 metrów. Do dyspozycji są 4 magazyny dowodów rzeczowych. Jeden z magazynów znajduje się na I piętrze budynku, a pozostałe 3 umiejscowione są na zewnątrz w odległości około 100 metrów od budynku głównego. Wysokość regałów wewnątrz magazynu zewnętrznego wynosi do 427 cm, szerokość alejki między regałami wynosi 150 cm.

Miejsce i otoczenie organizacyjno – techniczne stanowiska pracy:

  • stanowisko pracy znajduje się na parterze budynku Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przy ul. Artura Grottgera 50;

  • budynek wyposażony w windę osobową, klatkę schodową o szerokości 155 cm, korytarz biurowy o szerokości 160 cm;

  • drzwi do pokoi biurowych o szerokości 90 cm;

  • budynek posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych;

  • sanitariaty dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim znajdujące się na każdym piętrze budynku;

  • stanowisko pracy znajduje się poza strefą ochronną ale z koniecznością poruszania się w strefie ochronnej ze stale zamkniętymi drzwiami z dostępem na czytnik magnetyczny niezbędny do otwarcia drzwi.

  • Prowadzi dokumentację i ewidencję dowodów rzeczowych i śladów kryminalistycznych oraz w pełni odpowiada za dowody rzeczowe i ślady kryminalistyczne zdeponowane w składnicy dowodów rzeczowych i śladów kryminalistycznych w KMP w Nowym Sączu w celu prawidłowego wykorzystania dowodów rzeczowych w procesie karnym
  • Realizuje postanowienia Sądu oraz Prokuratury w zakresie dowodów rzeczowych, przygotowuje pisma do organów państwowych, osób prawnych i fizycznych w celu wydania, przekazania bądź zniszczenia dowodów rzeczowych
  • Na bieżąco analizuje i weryfikuje stan składnicy dowodów rzeczowych i śladów kryminalistycznych w celu ustalenia zasadności ich dalszego przechowywania

Wymagania

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
  • umiejętność obsługi komputera w zakresie programów Word, Exel
  • w służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego
  • poświadczenia bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą poufne

Oferujemy

  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych
  • Dopłata do biletów na imprezy kulturalne
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
  • Możliwość korzystania z siłowni na terenie KMP w Nowym Sączu
  • Możliwość wykupienia na preferencyjnych warunkach pakietu medycznego dla pracownika i członków rodziny oraz ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie
  • Możliwość korzystania z Kasy Oszczędnościowo – Pożyczkowej
  • Dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych do obsługi monitora ekranowego
  • Dodatek do wynagrodzenia za wysługę lat (od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy)
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne „trzynastka”