Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 11.04.2024

Starszy inspektor wojewódzki ds. wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie
  • Szczecin, zachodniopomorskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

  • Charakter pracy: administracyjno-biurowy, w systemie jednozmianowym, ośmiogodzinnym,
  • Stanowisko pracy wyposażone jest w komputer, monitor ekranowy – obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie,
  • Większość czynności wykonywana jest w pozycji siedzącej - praca z dokumentami,
  • Stanowisko pracy znajduje się w pomieszczeniu biurowym na drugim piętrze budynku ZUW, częściowo dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych (winda, brak podjazdów, urządzenia sanitarno-higieniczne na każdej kondygnacji).
  • Sprawuje kontrolę nad realizacją zadań z zakresu wspierania rodziny, pieczy zastępczej, usamodzielnień pełnoletnich wychowanków i adopcji wykonywanych przez jednostki samorządu terytorialnego i jednostki organizacyjne wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej oraz nad zgodnością zatrudnienia pracowników jednostek organizacyjnych wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej z wymaganymi kwalifikacjami .
  • Prowadzi sprawy związane z wydaniem decyzji zezwalających lub cofających zezwolenia na prowadzenie placówek opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych.
  • Wprowadza dane do rejestru placówek opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych i interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych oraz aktualizuje je i usuwa.
  • Zasięga informacji o realizacji zadań z zakresu wpierania rodziny i systemu pieczy zastępczej przez samorząd gminny, powiatowy i województwa w celu eliminowania nieprawidłowości i zapewnienia skutecznej pomocy rodzinom z trudnościami opiekuńczo-wychowawczymi ze szczególnym uwzględnieniem prawa dziecka do życia w rodzinie.
  • Opracowuje sprawozdawczość związaną ze wspieraniem rodziny i systemem pieczy zastępczej.
  • Wykonuje zadania związane z realizacja resortowych i rządowych programów wynikających z ustawy o wspieraniu rodziny i systemu pieczy zastępczej.
  • Gromadzi informacje o liczbie miejsc w rodzinnej pieczy zastępczej na terenie poszczególnych powiatów.
  • Bierze udział w roli obserwatora w posiedzeniach ośrodka adopcyjnego dotyczących kwalifikowania dziecka do przysposobienia, dokonywania wstępnej oceny kandydata do przysposobienia dziecka oraz wydawania opinii kwalifikacyjnej kandydata do przysposobienia dziecka.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe magisterskie na kierunku lub w zakresie: prawo, administracja, pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, nauki o rodzinie lub na innym kierunku, którego program obejmuje resocjalizację, pracę socjalną, pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w zawodzie pedagoga, psychologa albo w zakresie resocjalizacji lub staż pracy z dziećmi lub rodziną w jednostkach organizacyjnych wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej lub innych instytucjach zajmujących się problematyką dziecka i rodziny
  • wiedza z zakresu wpierania rodziny, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, praw dziecka, pedagogiki, psychologii
  • znajomość kpa
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego
  • umiejętność pracy w zespole, wysoka kultura osobista, umiejętność komunikacji w mowie i piśmie, umiejętność podejmowania decyzji, otwartość na ustawiczne doskonalenie zawodowe

Oferujemy

· terminowo wypłacane wynagrodzenie zasadnicze w wysokości ok. 78 000 zł brutto rocznie

·stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

·praca w korpusie służby cywilnej

·dodatki do wynagrodzenia: dodatek stażowy (min. 5% -max. 20%, uzależniony od stażu pracy), dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. "13 pensja", nagrody jubileuszowe przyznawane zgodnie z obowiązującymi przepisami

·fundusz socjalny (ZFŚS) - dofinansowanie wypoczynku tzw. „wczasów pod gruszą”, finansowe benefity w okresie wiosennym i jesiennym oraz z okazji Dnia Dziecka, zakładowe pożyczki na preferencyjnych warunkach, bezzwrotna pomoc finansowa w trudnych sytuacjach itd.

·możliwość pracy samodzielnej i uczestnictwa w ciekawych projektach oraz w zespołach interdyscyplinarnych

·możliwość dołączenia do ubezpieczenia grupowego oraz zdrowotnego

·dofinansowanie do karty sportowej Multisport

·szkolenia interpersonalne i specjalistyczne w oparciu o indywidualny program rozwoju zawodowego

·możliwość ubiegania się o mianowanie na urzędnika służby cywilnej, co uprawnia – po zdanym egzaminie - do dodatkowych uprawnień (np. dodatkowy urlop do 12 dni, dodatek finansowy, większa ochrona zatrudnienia i wynagrodzenia)

·możliwość refundacji części kosztów za studia i kursy językowe

·praca w zabytkowym budynku, położonym w centrum miasta na Wałach Chrobrego