Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 10.04.2024

Aplikant ds. stanowisko przygotowujące do pracy na stanowisku inspektora transportu drogowego

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Białymstoku
  • Siemiatycze, podlaskie pow. siemiatycki

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

  • Praca biurowa oraz praca w terenie
  • Praca biurowa - praca przy komputerze powyżej 4h, obsługa urządzeń biurowych
  • Praca w terenie - prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych, prowadzenie kontroli w terenie
  • Podczas kursu specjalistycznego zajęcia odbywać się będą w ośrodku ITD w Radomiu. Kurs składa się z zajęć teoretycznych i zajęć praktycznych. Aplikant w trakcie zajęć praktyki bierze udział w czynnościach wykonywanych przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Kurs kończy się egzaminem, którego zdanie umożliwia zatrudnienie na stanowisku inspektora transportu drogowego
  • uczestniczy w zajęciach teoretycznych i zajęciach praktycznych realizowanych w ramach kursu specjalistycznego, których celem jest przyswojenie wiedzy i zdobycie umiejętności niezbędnych do wykonywania pracy na stanowisku inspektora transportu drogowego
  • uczestniczy w czynnościach inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego wykonywanych w terenie, do których należy w szczególności prowadzenie kontroli drogowych i w podmiocie wykonującym przewóz drogowy oraz sporządzanie dokumentacji pokontrolnej
  • składa egzamin kwalifikacyjny II stopnia

Wymagania

  • wykształcenie: średnie potwierdzone świadectwem dojrzałości po zdanym egzaminie maturalnym
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Prawo jazdy kat. B
  • Znajomość ustaw: ustawa o transporcie drogowym wraz z aktami wykonawczymi, ustawa prawo o ruchu drogowym wraz z aktami wykonawczymi, ustawa o drogach publicznych, kodeks postępowania administracyjnego
  • Ukończone 23 lata na dzień 1 listopada 2024 roku
  • Posiadanie wymaganego stanu zdrowia
  • Posiadanie nienagannej opinii
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
  • prawo jazdy kat. C
  • uprawnienia, o których mowa w art. 84 ust. 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym
  • znajomość komunikatywna języka na poziomie B1: angielskiego, niemieckiego lub rosyjskiego
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • umiejętność pracy w zespole

Oferujemy

  • Dopłata do biletów na imprezy kulturalne
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników