Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 05.04.2024

Specjalista ds. sygnałów obywatelskich

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu
  • Poznań, wielkopolskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

  • praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera oraz urządzeń biurowych
  • zadania wykonywane w siedzibie Urzędu
  • konieczność poruszania się po terenie urzędu w celu przekazaniu lub odebrania dokumentów
  • stanowisko pracy znajduje się na II piętrze budynku biurowego
  • budynek wyposażony w windy osobowe, klatka schodowa o normatywnej ilości stopni, z poręczami
  • drzwi wejściowe do pokoi biurowych o szerokości 76 cm
  • stanowisko pracy wyposażone w meble biurowe dostosowane do wymagań określonych dla stanowisk administracyjno-biurowych
  • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin na dobę
  • pomieszczenia higieniczno-sanitarne w budynku są przystosowane dla osób niepełnosprawnych
  • budynek posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych
  • rozpatruje skargi, wnioski oraz inne sygnały obywatelskie dotyczące: działalności organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego; organów wykonawczych tych jednostek w sprawach należących do zadań zleconych z zakresu administracji rządowej i w zakresie nienaruszającym właściwości rzeczowej innych komórek organizacyjnych urzędu; organów rządowej administracji zespolonej w województwie; dyrektorów, zastępców dyrektorów i kierowników innych komórek organizacyjnych urzędu (poza dyrektorem Wydziału Nadzoru Prawnego), a także dyspozytorów medycznych oraz opracowuje projekty odpowiedzi w ich zakresie, współdziałając w razie potrzeby z innymi komórkami organizacyjnymi urzędu
  • przekazuje do innych organów według właściwości skargi, wnioski oraz inne sygnały obywatelskie, których rozpatrzenie nie należy do kompetencji Wojewody Wielkopolskiego lub udziela w tym zakresie stosownych wyjaśnień
  • przygotowuje projekty zarządzeń Wojewody w sprawie zarządzenia wyborów uzupełniających do rad gmin
  • współpracuje z Ministrem Sprawiedliwości oraz jednostkami samorządu terytorialnego w zakresie przekazywania zbiorczych informacji o wykonaniu zadań z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej
  • prowadzi listę organizacji pozarządowych, uprawnionych do prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji na obszarze województwa
  • opracowuje oceny przyjmowania i załatwiania skarg i wniosków przez organy i jednostki poddane nadzorowi Wojewody Wielkopolskiego
  • nadzoruje przyjmowanie i załatwianie skarg i wniosków przez jednostki organizacyjne poddane nadzorowi Wojewody Wielkopolskiego
  • opracowuje informacje, analizy oraz sprawozdania (w tym na potrzeby Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji) na temat załatwiania skarg, wniosków oraz innych sygnałów obywatelskich we wszystkich komórkach organizacyjnych urzędu

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • wiedza z zakresu prawa administracyjnego, konieczna do oceny prawidłowości działalności administracji
  • wiedza z zakresu funkcjonowania i zadań realizowanych przez wojewodę oraz funkcjonowania działających pod jego zwierzchnictwem kierowników zespolonych służb, inspekcji i straży
  • wiedza z zakresu funkcjonowania administracji niezespolonej, organów jednostek samorządu terytorialnego oraz działających pod zwierzchnictwem starosty kierowników powiatowych służb, inspekcji i straży
  • znajomość przepisów ustawy Kodeks postępowania administracyjnego, ustawy o wojewodzie i administracji rządowej w województwie, ustawy o ochronie danych osobowych, ustaw samorządowych, ustawy Kodeks wyborczy, ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej
  • umiejętność analitycznego myślenia oraz oceny zjawisk w ujęciu przyczynowo-skutkowym
  • umiejętność właściwego formułowania wniosków z dokonanych ustaleń
  • umiejętność interpretacji danych pochodzących z dokumentów
  • umiejętność rozwiązywania problemów
  • umiejętność dobrej organizacji pracy własnej
  • umiejętność pracy w zespole oraz współpracy z klientem wewnętrznym i zewnętrznym
  • samodzielność, odpowiedzialność
  • umiejętność obsługi komputera (elektroniczne systemy informacji prawnej, MS Word, Excel)
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe prawnicze lub administracyjne
  • co najmniej 1 rok i 6 miesięcy doświadczenia zawodowego jednostkach sektora finansów publicznych
  • umiejętność radzenia sobie ze stresem

Oferujemy

  • Dodatek stażowy (do 20% wynagrodzenia w zależności od udokumentowanego stażu pracy)
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka)
  • Nagrody wypłacane z funduszu nagród uzależnione od osiąganych wyników pracy
  • Ruchomy czas pracy (możliwość rozpoczęcia pracy w godz. 7.00-8.30)
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego (szkolenia w oparciu o indywidualny program rozwoju zawodowego, dofinansowanie do studiów podyplomowych i kursów językowych)
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników i dzieci pracowników
  • Możliwość otrzymania dofinansowania do różnych form aktywności kulturalno-oświatowej i sportowo-rekreacyjnej (w tym kart sportowych)
  • Możliwość skorzystania z atrakcyjnej oferty ubezpieczenia grupowego
  • Stołówka pracownicza
  • Stojaki na rowery na terenie Urzędu
  • Praca w siedzibie Urzędu położonej w dogodnej lokalizacji w centrum miasta