Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 02.04.2024

Księgowy ds. rachunkowości

Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
  • Chojnice, pomorskie pow. chojnicki

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa w siedzibie urzędu
  • praca przy komputerze powyżej 4 godzin na dobę, w pozycji siedzącej
  • praca biurowa pod presją czasu
  • praca związana z koniecznością poruszania się po budynku

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • budynek posiada windę
  • budynek posiada toaletę dla osób niepełnosprawnych
  • więcej informacji na temat dostępności: raport dostępności
  • Prowadzi ewidencję przypisów, odpisów, wpłat, zwrotów i zaliczeń nadpłat z tytułu podatków
  • Dokonuje rozliczeń podatników z tytułu wpłat, nadpłat, zaległości oraz zwrotów podatku oraz wydaje postanowienia w tym zakresie
  • Przeprowadza rozliczenia rachunkowo-kasowe pracowników komórki organizacyjnej egzekucji administracyjnej
  • Rozlicza i przekazuje wpływy uprawnionym podmiotom oraz kontroluje prawidłowości potrąceń wynagrodzeń dokonywanych przez płatników i inkasentów
  • Wykonuje sprawozdawczość wynikającą z przepisów prawa
  • Dokonuje czynności sprawdzających w zakresie właściwości rzeczowej komórki organizacyjnej oraz wykonuje sprawozdawczość w zakresie realizowanych zadań wynikających z przepisów odrębnych
  • Prowadzi ewidencję grzywien, mandatów, kar pieniężnych, kosztów egzekucyjnych związanych z dochodzonymi należnościami i innych należności nałożonych na podstawie właściwych przepisów prawnych, a także orzeka w zakresie kar porządkowych
  • Prowadzi ewidencję i rozlicza sumy depozytowe, obsługuje rachunki bankowe w zakresie poboru podatków i niepodatkowych należności budżetowych oraz sum depozytowych, dokonuje rozliczeń związanych z obowiązkami urzędu skarbowego jako płatnika, prowadzi księgi druków ścisłego zarachowania

Wymagania

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Znajomość przepisów prawa podatkowego materialnego i proceduralnego
  • Łatwość komunikacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: brak
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

  • Ruchomy czas pracy
  • Karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych
  • Dopłata do biletów na imprezy kulturalne
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
  • Inne przewidziane m.in. w Regulaminie Gospodarowania Środkami Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych