Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 03.04.2024

Inspektor weterynaryjny ds. granicznej kontroli weterynaryjnej

Graniczny Inspektorat Weterynarii w Koroszczynie
  • Hrebenne, lubelskie pow. hrubieszowski

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

  • praca w siedzibie posterunków w systemie 12 godzinnym- w tym praca w nocy, biurowa oraz poza biurem na zewnątrz,
  • obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych powyżej 4 h dziennie i prowadzeniu samochodu służbowego,
  • praca na strefach kontrolnych o obniżonej temperaturze otoczenia,
  • praca na wysokościach do 3 m, obsługa wózka widłowego, pomostów hydraulicznych,
  • pobieranie prób laboratoryjnych produktów ze środków transportu,
  • miejsce pracy mieści się na parterze i piętrze - praca w budynku nieposiadającym podjazdów oraz toalet dla osób niepełnosprawnych,
  • wykonywanie zadań na stanowisku wiążę się z obsługą klientów zewnętrzntch.
  • Przeprowadza w imieniu Granicznego Lekarza Weterynarii kontrole urzędowe jadalnych i niejadalnych produktów pochodzenia zwierzęcego a także pasz zgodnie z przepisami Unii Europejskiej oraz prawa krajowego, we współpracy z innymi służbami i inspekcjami zaangażowanymi w kontrole graniczne
  • Prowadzi postępowania administracyjne w sprawach indywidualnych, w tym wydaje decyzje administracyjne w zakresie uregulowanym w upoważnieniu udzielonym przez Granicznego Lekarza Weterynarii w Koroszczynie w obszarze jego właściwości rzeczowej i miejscowej
  • Obsługuje specjalistyczne systemy informatyczne związane z przeprowadzeniem weterynaryjnej kontroli granicznej (TRACES, GLWeWeb, RASSF, pozostałe aplikacje ) w celu rejestracji, monitorowania i wymiany informacji o kontrolowanych przesyłkach
  • Wykonuje inne wymagane przepisami prawa czynności kontrolne (m.in. związane z nadzorem nad przesyłkami towarów w wywozie) oraz udziela opinii i wyjaśnień podmiotom zewnętrznym w zakresie spełniania wymogów weterynaryjnych
  • Prowadzi monitoring substancji niedozwolonych, pozostałości chemicznych, biologicznych, produktów leczniczych i skażeń promieniotwórczych w produktach pochodzenia zwierzęcego i paszach w celu wyeliminowania zagrożeń mogących negatywnie wpłynąć na zdrowie ludzi i zwierząt
  • Monitoruje zmiany w przepisach krajowych i wspólnotowych dotyczących wykonywania kontroli granicznych
  • Sporządza i archiwizuje dokumenty w zakresie kontrolowanych przesyłek zgodnie z wymogami prawa powszechnie obowiązującego oraz zgodnie z instrukcjami wewnętrznymi Inspektoratu, w tym sporządza sprawozdania
  • Wykonuje zadania wyznaczone przez Granicznego Lekarza Weterynarii, w tym wystawia rachunki za czynności weterynaryjnej kontroli granicznej przesyłek towarów

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe weterynaryjne- posiadanie prawa wykonywania zawodu lekarza weterynarii na terytorium RP
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • znajomość obsługi komputera w środowisku MS Office
  • prawo jazdy kategorii B i doświadczenie w prowadzeniu samochodu osobowego
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji publicznej w zakresie realizacji zadań związanych z weterynarią
  • ukończone szkolenia oraz specjalizacje w zakresie administracji i epizootiologi weterynaryjnej, higieny zwierząt rzeźnych i mięsa, bezpieczeństwa żywności
  • znajomość języka obcego: angielski i rosyjski w stopniu komunikatywnym
  • znajomość obsługi specjalistycznych programów informatycznych (GLWe, TRACES, RASFF)
  • komunikatywność

Oferujemy

  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5 do 20 % wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy.
  • ,,Trzynaste'' wynagrodzenie.
  • Pakiet socjalny (m.in. wypłata zapomogi świątecznej).
  • Możliwość wykupienia pakietu ubezpieczeń na preferencyjnych warunkach.
  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o prace.
  • Możliwość doskonalenia zawodowego poprzez udział w szkoleniach zewnętrznych, dofinansowań do szkoleń, studiów podyplomowych.