Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 02.04.2024

Asystent ds. wydawania interpretacji indywidualnych

Krajowa Informacja Skarbowa
  • Toruń, kujawsko-pomorskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Pracownikom oferujemy:

  • Stabilną pracę w jednostce administracji publicznej, zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Rozwój umiejętności poprzez współpracę z ekspertami w swojej dziedzinie
  • Wynagrodzenie zasadnicze na wskazanym w ogłoszeniu stanowisku nie niższe niż 6145,53 zł brutto
  • Dodatek za wieloletnią pracę od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „trzynastka”)
  • Nagrody jubileuszowe
  • Dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych
  • Ruchomy czas pracy z możliwością rozpoczynania pracy między 7:00 a 8:00
  • Otwartą i przyjazną atmosferę w pracy
  • Pokój śniadaniowy w miejscu pracy
  • Bezpieczne miejsce na rowery
  • Rewelacyjną lokalizację w centrum Torunia
  • Pakiet socjalny: m.in. dofinansowanie do wypoczynku pracownika i jego dzieci, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach
  • Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na życie i zdrowie
  • Możliwość przystąpienia do Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej
  • Możliwość udziału w zawodach sportowych i rajdach organizowanych przez Krajową Administrację Skarbową

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • Praca administracyjno-biurowa
  • Praca przy monitorze powyżej 4 godzin dziennie, przy naturalnym i sztucznym oświetleniu
  • Podstawowe wyposażenie na stanowisku to: komputer, kserokopiarka, niszczarka do dokumentów

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • Praca w budynku III piętrowym
  • Budynek nie posiada: dźwigu osobowego, platformy dla potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową poruszających się na wózku
  • W budynku brak węzła sanitarnego przystosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową poruszających się na wózku
  • Miejsce parkingowe dla osób ze szczególnymi potrzebami (art. 2 pkt 3, ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami Dz. U. 2019 poz. 1696) m.in. osób z niepełnosprawnością ruchową poruszających się na wózku w przestrzeni publicznej
  • Budynek, otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy nie są dostosowane do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami – głównie osób z niepełnosprawnością
  • Opracowuje interpretacje przepisów prawa podatkowego w indywidualnych sprawach w celu udzielenia odpowiedzi na wnioski zainteresowanych
  • Opracowuje odpowiedzi na środki odwoławcze, w tym skargi na wydane interpretacje indywidualne kierowane do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, w celu obrony zaskarżonego rozstrzygnięcia
  • Prowadzi rejestr spraw przy użyciu programu komputerowego wspomagającego obieg dokumentów
  • Przygotowuje wystąpienia o zajęcie stanowiska w zakresie zagadnień związanych z wydawanymi rozstrzygnięciami zgodnie z obowiązującymi procedurami
  • Współpracuje przy opracowywaniu skarg kasacyjnych kierowanych do Naczelnego Sądu Administracyjnego w celu obrony wydanej interpretacji indywidualnej uchylonej przez Wojewódzki Sąd Administracyjny
  • Przygotowuje i prowadzi szkolenia kaskadowe w celu przekazania zdobytej wiedzy pozostałym pracownikom

Wymagania

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Znajomość obowiązujących przepisów prawa podatkowego w szczególności w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych oraz Ordynacji podatkowej
  • Dobra znajomość obsługi komputera
  • Komunikatywność
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność prostego i precyzyjnego formułowania odpowiedzi
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe prawnicze, ekonomiczne, administracyjne lub inne uzupełnione studiami podyplomowymi kierunkowymi
  • doświadczenia zawodowego
  • Rzetelność
  • Odpowiedzialność
  • Umiejętność pracy pod presją czasu
  • Umiejętność analitycznego myślenia i formułowania wniosków
  • Kreatywność, umiejętność argumentowania