Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 04.04.2024

Specjalista ds. utrzymania i ewidencji dróg

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
  • Kielce, świętokrzyskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Praca zdalna

Zakres obowiązków

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • Praca na stanowisku wymaga dyspozycyjności,
  • Obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych i prowadzeniu samochodu służbowego,
  • Praca w biurze i w terenie ( teren działania Rejonu).

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • Praca w pomieszczeniach biurowych z wykorzystaniem komputera i urządzeń Biurowych,
  • Wyjazdy w teren, w charakterze kierującego, z wykorzystaniem samochodu służbowego nieprzystosowanego do potrzeb niepełnosprawnych ruchowo,
  • Budynek i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy, warunki są dostosowane do rodzaju prac, budynek nie przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo – brak podjazdów oraz toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych,
  • Praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym,
  • Praca w trudnych warunkach terenowych oraz zmiennych warunkach atmosferycznych,
  • Podczas pobytu w terenie konieczność przebywania pod ruchem i w hałasie.
  • Opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie
  • prowadzi bieżąca analizę realizacji planu rzeczowo –finansowego z zakresu bieżącego utrzymania dróg, przygotowuje i nadzoruje propozycje planów robót krótko i średniookresowych,
  • współpracuje z Kierownikami Służby Liniowej przy dokonywaniu kontroli i odbioru robót z zakresu bieżącego, letniego i zimowego utrzymania dróg w systemie obszarowym,
  • współpracuje z Policją, Strażą Pożarną, organami administracji rządowej i samorządowej w zakresie likwidacji zagrożeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zbiera i weryfikuje dane o ruchu i zdarzeniach na drogach. Przygotowuje dokumenty i współpracuje z brokerem ubezpieczeniowym w sprawach związanych z wypadkami i szkodami komunikacyjnymi,
  • uczestniczy w komisjach odbioru robót zleconych,
  • przygotowuje plany wycinki drzew, prowadzi konieczne uzgodnienia w urzędach gmin, koordynuje plany nasadzeń nowych drzew oraz zbiera informacje dla GUS,
  • prowadzi sprawy związane z ewidencją dróg - obsługuje program Bank Danych Drogowych w zakresie ewidencji oraz administrowania systemu,
  • obsługuje programy specjalistyczne do Generalnego Pomiaru Ruchu. Współpracuje z Oddziałem w zakresie Systemu Oceny Diagnostyki Stanu Nawierzchni (DSN) ,
  • prowadzi sprawy związane z eksploatacją i utrzymaniem urządzeń odwodnieniowych oraz zbiera i weryfikuje dane dotyczące śmiertelności zwierząt.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze drogownictwa
  • Prawo jazdy kat. B
  • Znajomość aktów prawnych: Ustawa o drogach publicznych, ustawa Kodeks postępowania administracyjnego
  • Znajomość sieci drogowej i podziału administracyjnego obszaru działania Oddziału ze szczególnym uwzględnieniem terenu administrowanego przez Rejon w Kielcach
  • Umiejętność obsługi pakietu MS-Office (Word , Excel),
  • Kompetencje: wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe techniczne z zakresu budownictwa lub inżynierii lądowej lub transportu drogowego,
  • doświadczenia zawodowego
  • Znajomość aktów prawnych - Rozporządzenie w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych

Oferujemy

  • Ruchomy czas pracy
  • Indywidualny rozkład czasu pracy
  • Częściowe wykonywanie pracy poza siedzibą urzędu (praca zdalna, „home office”)
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych
  • Możliwość skrócenia dnia pracy dla zapewnienia opieki nad dzieckiem lub osobą zależną
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
  • Zniżki na wypoczynek w ośrodkach wypoczynkowych
  • Stabilną pracę w jednostce administracji państwowej z wieloletnią tradycją, otwarte i przyjazne środowisko pracy, zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • Dodatek za wieloletnią pracę w wysokości od 5% do 20 % wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,
  • Trzynaste wynagrodzenie,
  • Możliwość rozwoju kompetencji zawodowych (m.in. refundacja kosztów nauki na studiach, studiach podyplomowych, kursach zawodowych, kursach językowych),
  • Pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach,
  • Możliwość wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie w preferencyjnej cenie