Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 12.04.2024

Inspektor weterynaryjny ds. bezpieczeństwa żywności

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Gnieźnie
  • Gniezno, wielkopolskie pow. gnieźnieński

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Praca biurowa i w terenie. W biurze użycie monitora ekranowego. Praca wykonywana w pozycji przemiennej 8 godzin dziennie na terenie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii lub poza siedzibą urzędu na terenie powiatu gnieźnieńskiego - delegacje w celu kontroli podmiotów i gospodarstw. Samodzielne kierowanie samochodem osobowym.

  • zadania związane z nadzorowaniem podmiotów w celu zachowania warunków weterynaryjnych przy produkcji środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego w oparciu o przepisy Ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej, Ustawy o produktach pochodzenia zwierzęcego,Ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia
  • kontrola środków transportu pochodzenia zwierzęcego
  • kontrola przestrzegania przepisów o ochronie zwierząt w obrębie zakładu ubojowego
  • przyjmowanie i wysyłanie informacji o niebezpiecznych produktach żywnościowych w ramach systemu RASFF
  • prowadzenie rejestrów zakładów, które produkują lub wprowadzają do obrotu produkty pochodzenia zwierzęcego i żywności zawierającej jednocześnie środki spożywcze pochodzenia niezwierzęcego w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego
  • prowadzenie kontroli i weryfikacja spełnienia wymogów obowiązujących w rolniczym handlu detalicznym, w tym przeprowadzanie kontroli planowanych oraz kontroli sprawdzających
  • monitoring środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego w celu wykrycia substancji niedozwolonych u zwierząt lub w żywności
  • pobieranie prób do badań

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe Lekarz weterynarii
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego Inspektorat Weterynarii/ stanowisko o podobnym zakresie zadań
  • prawo wykonywania zawodu
  • prawo jazdy kategorii B
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiuinformacji o dokumentach organó bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów- nie dotyczy kandydatek/ kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: brak
  • doświadczenia zawodowego