Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 19.04.2024

Inspektor weterynaryjny ds. bezpieczeństwa żywności

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Krakowie
  • Kraków, małopolskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Praca zdalna

Zakres obowiązków

  • Praca od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.
  • Stanowisko pracy zlokalizowane na drugim piętrze budynku brak wind.
  • Wyjazdy służbowe samochodem służbowym w celu kontoli podmiotów podleglych.
  • Udział w szkoleniach merytorycznych w siedzibie firmy oraz poza nią.
  • Praca biurowa przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie wymagająca wymuszonej pozycji ciała, obsługa urządzeń biurowych.
  • Kontakt telefoniczny i e-mailowy z pracownikami urzędu oraz z innymi urzędami i instytucjami.
  • Pomieszczenie biurowe oświetlone przez światło naturalne i sztuczne.
  • Wejście do budynku przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.
  • Stanowisko pracy nie jest dostosowane do potrzeb osób niedowidzących, niewidomych, niesłyszących i głuchoniemych.
  • Zadanie 1: Kontrolowanie Powiatowych Lekarzy Weterynarii w zakresie sprawowania przez nich nadzoru nad bezpieczeństwem żywności pochodzenia zwierzęcego, w tym nad wymaganiami weterynaryjnymi przy produkcji, umieszczaniu na rynku oraz sprzedaży bezpośredniej
  • Zadanie 2: Prowadzenie sprawozdawczości w zakresie bezpieczeństwa żywności.
  • Zadanie 3: Przygotowywanie korespondencji w zakresie wykonywanych zadań.
  • Zadanie 4: Przygotowywanie projektów decyzji administracyjnych w II instancji.
  • Zadanie 5: Udział w szkoleniach dla urzędowych lekarzy weterynarii w zakresie bezpieczeństwa żywności pochodzenia zwierzęcego.
  • Zadanie 6: Współpraca z innymi inspekcjami ( Inspekcja Sanitarna, Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno - Spożywczych, Inspekcja Ochrony Środowiska, Inspekcja Handlowa).

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe weterynaryjne lub inne wyższe z zakresu spraw należących do właściwości inspekcji weterynaryjnej.
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze administracji w zakresie realizacji zadań związanych z weterynarią.
  • Znajomość przepisów administracji publicznej ( ustawa o inspekcji weterynaryjnej, ustawa o produktach pochodzenia zwierzęcego, ustawa o służbie cywilnej).
  • Biegła znajomość obsługi komputera ( MS Office, Outlook).
  • Znajomość obsługi systemu EZD, platformy ePUAP
  • Prawo jazdy kat. B
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

  • Częściowe wykonywanie pracy poza siedzibą urzędu (praca zdalna, „home office”)
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
  • Dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych.
  • Wsparcie na etapie wdrażania do pracy.
  • Kasa zapomogowo pożyczkowa.