Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 29.03.2024

Inspektor ds. rozliczania produktów materiałów pędnych i smarów

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu
  • Przemyśl, podkarpackie pow. Przemyśl

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

CEL ISTNIENIA STANOWISKA PRACY:

Prowadzenie rozliczeń MPS w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej.

WARUNKI PRACY ORAZ MIEJSCE I OTOCZENIE ORGANIZACYJNO-TECHNICZNE STANOWISKA PRACY:

  • praca biurowa w systemie podstawowym;
  • praca w siedzibie urzędu/wydziału (stanowisko pracy zlokalizowane na pierwszym piętrze);
  • wyjazdy służbowe;
  • praca wymagająca dyspozycyjności;
  • praca związana z obsługą klienta;
  • narzędzia i materiały pracy - w szczególności komputer, kserokopiarka, fax, niszczarka, skaner;
  • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin;
  • zainstalowane windy/podjazdy, drzwi odpowiedniej szerokości, odpowiednio dostosowane toalety;
  • brak oznaczeń dla osób niewidomych;
  • pomieszczenie higieniczno - sanitarne nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych;
  • budynek nie posiada podjazdu dla osób niepełnosprawnych;
  • brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym

CZAS PRACY: system podstawowy od 07:30 do 15:30.

LICZBA PODLEGŁYCH PRACOWNIKÓW: brak.

UPOWAŻNIENIA I PEŁNOMOCNICTWA:

  • upoważnienie do przetwarzania danych osobowych w zakresie określonym w upoważnieniu;
  • dostęp do informacji niejawnych;
  • korzystanie z programów komputerowych.

ZŁOŻONOŚĆ I KREATYWNOŚĆ:

Zadania o różnym poziomie złożoności są realizowane wg określonych procedur w oparciu o obowiązujące przepisy, które określają sposób i tryb działania. Wymagają one jednak umiejętności interpretacji stosowanego przepisu i umiejętności wyciągania odpowiednich wniosków.

Przykłady:

  • znajomość rodzajów materiałów pędnych i smarów oraz sposobów ich rozliczania m.in. gęstości produktów;
  • znajomość procedur dotyczących przyjmowania paliw z dostaw centralnych.

NIEZBĘDNA SAMODZIELNOŚĆ I INICJATYWA:

Praca na tym stanowisku wymaga samodzielności w wykonywaniu zadań. W przypadku wystąpienia problemów, wątpliwości lub niejednoznaczności przepisów decyzje podejmowane są w uzgodnieniu z bezpośrednim przełożonym. Od pracownika oczekuje się przedstawiania propozycji własnych rozwiązań.

Przykład:

  • umiejętność właściwego interpretowania przepisów dotyczących m.in. rozliczania KKPP, naliczania ubytków naturalnych, zestawień zużycia paliwa.

HORYZONT CZASOWY PLANOWANIA: do 1 miesiąca.

KONTAKTY ZEWNĘTRZNE:

  • kilka razy w roku z dostawcami paliw.

CZYNNIKI SZCZEGÓLNIE UTRUDNIAJĄCE WYKONYWANIE ZADAŃ:

  • kontakt z materiałami niebezpiecznymi - przyjmowanie paliw z dostaw centralnych.
  • rozlicza zużycie produktów MPS w książkach kontroli pracy pojazdu/agregatu i kartach pracy urządzeń technicznych
  • przygotowuje zestawienia Dzienników Rozchodu produktów MPS prowadzonych w kilogramach i litrach
  • bierze współudział w przygotowywaniu danych do sprawozdań zgodnie z obowiązującymi wzorami
  • archiwizuje dokumenty Sekcji Gospodarki Transportowej
  • Bierze udział w przyjmowaniu paliwa z dostaw centralnych
  • bierze udział w pracach komisji inwentaryzacyjnych i przetargowych

Wymagania

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego - 1 rok doświadczenia w pracy związanej z gospodarką transportową
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Zdolność analitycznego myślenia
  • Umiejętność rozwiązywania problemów
  • Komunikatywność
  • Znajomość obsługi komputera
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: brak
  • doświadczenia zawodowego
  • Wykształcenie techniczne
  • Znajomość przepisów regulujących funkcjonowanie Sekcji Gospodarki Transportowej – m.in. Zarządzenia Komendanta Głównego Straży Granicznej w sprawie określenia zasad gospodarowania mieniem będącym w zarządzie SG

Oferujemy

  • Indywidualny rozkład czasu pracy
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Miejsce do odświeżenia się
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Możliwość skrócenia dnia pracy dla zapewnienia opieki nad dzieckiem lub osobą zależną
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
  • Dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5 do 20% wynagrodzenia w zależności od udokumentowanego stażu pracy
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „trzynastka”
  • "Nagrody jubileuszowe"
  • Możliwość rozwoju i współpracy ze specjalistami
  • Możliwość korzystania z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej
  • Wsparcie finansowe w trudnej sytuacji życiowej
  • Dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych