Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 17.04.2024
LSP Group Sp. z o.o.

Specjalista ds. Rozliczania Czasu Pracy Kierowców i Płac

  • Kajetany, mazowieckie pow. pruszkowski

Inny

Umowa o pracę

Pełny etat

Twój zakres obowiązków

  • Rozliczanie czasu pracy kierowców w programie 4 Trans (trasy krajowe oraz zagraniczne), w tym prowadzenie ewidencji czasu pracy na podstawie odczytów z portalu, delegacji krajowych i zagranicznych, naruszeń kierowców, rozliczenie wynagrodzenia, ryczałtów, ustalanie stawek, wyrównań kwartalnych.
  • Bieżąca obsługa portalu 4 Trans.
  • Zgłaszanie kierowców międzynarodowych na portalu IMI.
  • Konsolidacja danych dotyczących czasu pracy i obecności, raportowanie, wprowadzanie korekt.
  • Pełna obsługa kadrowo-płacowa pracowników.
  • Obsługa pozostałych świadczeń pracowniczych, ubezpieczenie grupowe, opieka medyczna, itp.
  • Przekazywanie i raportowanie dodatków i potrąceń, w tym potrąceń komorniczych, komunikowanie się z odpowiednimi działami.
  • Przygotowanie i rozliczanie umów cywilno-prawnych.
  • Obliczanie zasiłków chorobowych i innych zasiłków ZUS oraz administrowanie dokumentacją zasiłkową.
  • Przygotowanie wszystkich wymaganych przepisami dokumentów i deklaracji PIT.
  • Przygotowywanie w zależności od potrzeb miesięcznych, kwartalnych, rocznych deklaracji i raportów na potrzeby ZUS, US, GUS, PFRON.
  • Bieżąca obsługa PPK oraz ubezpieczeń.
  • Sporządzanie zestawień, raportów i analiz z zakresu administracji płacowej.
  • Merytoryczne wsparcie pracowników w zakresie prawa pracy, podatków oraz kalkulacji wynagrodzenia.
  • Naliczanie wynagrodzeń za pracę z umów o pracę oraz umów zlecenia i innych świadczeń związanych z pracą lub zleceniem.
  • Ścisła współpraca z zespołem HR kadry oraz zespołem Operacyjnym w celu zapewnienia jakości i terminowości wprowadzania danych płacowych jak i danych wejściowych dotyczących świadczeń.
  • Udział i sugerowanie usprawnień procesów.
  • Monitorowanie zmian w przepisanych prawa pracy i prawa podatkowego.

Nasze wymagania

  • Min. 5 letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku pracy w firmie transportowej/logistycznej/spedycyjnej.
  • Wykształcenie średnie w zakresie finansów/księgowości, wykształcenie wyższe jest dodatkowym atutem.
  • Doskonałe umiejętności obsługi programów: OPTIMA, 4Trans, PŁATNIK, w tym korzystanie z programu Excel/BI jako narzędzia analitycznego i raportowania.
  • Kompleksowe zrozumienie "najlepszych praktyk" płacowych, umiejętność wytłumaczenia odcinka z wypłaty i "podzielonej listy płac".
  • Dokładność danych: Będziesz osobą odpowiedzialną za kwestie związane z rozliczaniem czasu pracy kierowców, listą płac, ubezpieczeniami, potrąceniami, dodatkowymi płatnościami.
  • Umiejętności analityczne na wysokim poziomie.
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne.
  • Uprzejmość, poczucie humoru, cierpliwość oraz gotowość na wyzwania.
  • Rozliczanie i przetwarzanie listy płac kierowców międzynarodowych i znajomość pakietu mobilności

To oferujemy

  • zatrudnienie w stabilnej, nowocześnie zarządzanej firmie stawiającej na jakość i życzliwość w biznesie
  • pracę w dynamicznej i przyjaznej organizacji, która stawia na ludzi oraz zgrane i wspierające się zespoły
  • korzystne warunki zatrudnienia, w oparciu o umowę o pracę lub B2B
  • kompleksowy program wprowadzający do firmy i różnorodne wyzwania w trakcie pracy
  • możliwość wszechstronnego rozwoju zawodowego poprzez udział w projektach, szkoleniach i wymianę doświadczeń oraz wewnętrzną ścieżkę awansów
  • bezpłatny parking dla wszystkich pracowników
  • dofinansowanie kosztów dojazdu
  • praca w przyjaznym i kreatywnym biurze z Café Klonowa, ogrodem Zen i siłownią