Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 31.03.2024

Inspektor ds. oceny metrologicznej

Okręgowy Urząd Miar w Poznaniu
  • Poznań, wielkopolskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

- praca wykonywana głównie poza siedzibą laboratorium. Zadania związane są z wykonywaniem pomiarów wielkości wektorowych: siły, momentu siły i twardości;

- większość obowiązków może być wykonywana w ramach podróży służbowych na terenie kraju, które wiążą się z koniczenością transportu materiałów i przyrządów pomiarowych.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

- możliwy czas pracy przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy (powyżej 4 godz. dziennie),

- zróżnicowany czas pracy, przy naturalnym i sztucznym oświetleniu,

- na stanowisku nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia,

- miejsce pracy w urzędzie znajduje się na parterze budynku,

- w budynku nie ma windy ani łazieniek dostosowanych do osób poruszających się na wózku inwalidzkim,

- do pracy w terenie pracownik przemieszcza się pojazdami służbowymi lub klientów, które nie są przystosowane do transportu wózków inwalidzkich.

  • przeprowadza czynności metrologiczne wg obowiązujących wymagań prawnych, norm, specyfikacji technicznych i procedur pomiarowych w celu oceny metrologicznej przyrządu pomiarowego oraz sporządzenia świadectwa kontroli metrologicznej,
  • sprawdza wyniki pomiarów, weryfikowanie obliczeń i danych w protokołach oraz świadectwach kontroli metrologicznej,
  • ocenia zgodność wyników pomiarów z obowiązującymi wymaganiami prawnymi, normami, specyfikacjami technicznymi,
  • bierze udział przy opracowywaniu procedur pomiarowych dotyczących przeprowadzania czynności metrologicznych,
  • współpracuje z komórką obsługi klienta,
  • dokumentuje działania zgodnie z wymaganiami systemu zarządzania,
  • utrzymuje zgodność systemu zarządzania z wymaganiami norm.

Wymagania

  • wykształcenie: średnie techniczne (preferowane kierunki: mechaniczne, elektrotechniczne, elektroniczne, elektryczne) lub pokrewne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Umiejętność obsługi komputera i znajomość oprogramowania MS Office (Word, Excel)
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętności analityczne
  • Prawo jazdy kat. B uprawniające do kierowania pojazdami z manualną skrzynią biegów
  • Oświadczenie o pełnieniu/niepełnieniu służby/współpracy/pracy w organach bezpieczeństwa państwa w okresie od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r. (nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych po dniu 01 sierpnia 1972 r.)
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe techniczne (elektryka, elektronika, elektrotechnika, mechanika, elektromechanika, automatyka, robotyka, budowa maszyn, fizyka techniczna) lub w dziedzinie nauk ścisłych
  • co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w wykonywaniu pomiarów
  • Przeszkolenie metrologiczne ogólne i specjalistyczne w zakresie wykonywanych pomiarów
  • Język angielski w stopniu umożliwiającym korzystanie z dokumentacji i literatury fachowej

Oferujemy

  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych
  • Miejsce do odświeżenia się
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
  • Stabilną i ciekawą pracę w jednostce administracji państwowej z ponad 100-letnią tradycją
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Dodatek za wieloletnia pracę w wysokości od 5 % do 20 % wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy
  • Nagrody uznaniowe
  • Trzynaste wynagrodzenie
  • Wsparcie na etapie wdrażania do pracy
  • Przyjazne środowisko pracy
  • Czas pracy w godzinach od 7:00 do 15:00
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego (szkolenia w oparciu o indywidualny program rozwoju zawodowego, stanowiskowe dające możliwość rozwoju kompetencji zawodowych)
  • Indywidualny Program Rozwoju Zawodowego dla każdego pracownika
  • Pakiet socjalny: pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach
  • Możliwość ubezpieczenia grupowego na życie
  • Dogodna lokalizacja Urzędu w historycznym budynku w ścisłym centrum Poznania