Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 09.04.2024

Inspektor weterynaryjny

  • Skierniewice, łódzkie pow. Skierniewice

Inny

Umowa o pracę

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Skierniewicach

Powiatowy Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Inspektor weterynaryjny do spraw rolniczego handlu detalicznego
Zespół ds. bezpieczeństwa żywności, pasz i utylizacji

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • prowadzi rejestry zakładów, które produkują lub wprowadzają do obrotu produkty pochodzenia zwierzęcego i żywność zawierającą jednocześnie środki spożywcze pochodzenia niezwierzęcego i produkty pochodzenia zwierzęcego w ramach rolniczego handlu detalicznego oraz aktualizuje ten rejestr
  • prowadzi kontrole weryfikujące spełnienie wymagań obowiązujących w rolniczym handlu detalicznym, w tym przeprowadza kontrole planowe oraz kontrole sprawdzające, usuniecie ewentualnych nieprawidłowości
  • prowadzi monitoring produktów pochodzenia zwierzęcego i żywności zawierającej jednocześnie środki spożywcze pochodzenia niezwierzęcego i produkty pochodzenia zwierzęcego wprowadzanych do obrotu w ramach rolniczego handlu detalicznego oraz pobiera próbki i przeprowadza badania urzędowe żywności w ramach rolniczego handlu detalicznego
  • wykonuje czynności w ramach bieżącej pomocy i doradztwa dla podmiotów zamierzających prowadzić lub prowadzących rolniczy handel detaliczny
  • wwspółdziała w wykonywaniu zadań w zakresie bezpieczeństwa żywności produktów pochodzenia zwierzęcego , w tym przy ich produkcji i wprowadzaniu na rynek, w szczególności nad wymaganiami weterynaryjnymi w sprzedaży bezpośredniej, oraz działalności marginalnej lokalnej ograniczonej oraz bezpieczeństwa żywności poprzez wykonywanie czynności kontrolnych z upoważnienia Powiatowego Lekarza Weterynarii w Skierniewicach
  • współdziała w prowadzeniu spraw związanych z zadaniami w zakresie spełniania wymagań określonych przez właściwe organy państw trzecich przez zakłady uprawnione do wysyłki produktów pochodzenia zwierzęcego do tych państw
  • wydaje decyzje administracyjne i zaświadczenia oraz prowadzi dokumentację związaną z w/w zadaniami oraz konieczną sprawozdawczość; obsługuje systemy informatyczne w związku z zadaniami

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

  • wykształcenie: wyższe weterynaryjne - lekarz weterynarii
  • znajomość przepisów prawa weterynaryjnego krajowego, unijnego i państw trzecich
  • prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii
  • umiejętność obsługi komputera - pakiet MS Office
  • prawo jazdy kat. B
  • „W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r."
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie że w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. kandydatka/kandydat nie pracowała/ł , nie pełniła/ł służby w organach bezpieczeństwa państwa i nie była/był współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów. Nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później.
  • Oświadczenie o posiadaniu prawa jazdy kat. B
  • Kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie prawa wykonywania zawodu lekarza weterynarii
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

Termin i miejsce składania dokumentów:

  • Dokumenty należy złożyć do: 2024-03-18
  • Decyduje data:stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu
  • Miejsce składania dokumentów:
    Powiatowy Inspektorat Weterynarii
    w Skierniewicach
    ul. Miedniewicka 25
    96-100 Skierniewice
    46-833-32-68

Warunki pracy

  • Praca od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30
  • Bariery architektoniczne dla niepełnosprawnych (biuro znajduje się na pierwszym piętrze bez windy, występuje konieczność przemieszczania się schodami; wejście do budynku oraz toalety są nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych; pokoje biurowe są pomieszczeniami zamknietymi, ze stanowiskami pracy dla kilku osób; na terenie urzędu brak podjazdów)
  • Praca w siedzibie urzędu oraz na terenie powiatu skierniewickiego (gospodarstwa, miejsca prowadzenia działności nadzorowanej)
  • Kierowanie samochodem służbowym w celu przeprowadzania kontroli oraz w zwiazku z wykonywanymi zadaniami
  • Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie (obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku)
  • Narzędzia pracy: komputer i urządzenia biurowe (fax, kserokopiarka, skaner, niszczarka)
  • Brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę ososbom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym
  • Częste kontakty zewnętrzne - osobiste i telefoniczne

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Skierniewicach ul. Miedniewicka 25 96-100 Skierniewice osoba kontaktowa: Katarzyna Najder tel. 46-833-32-68