Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 07.04.2024

Starszy inspektor weterynaryjny w Zespole ds. zdrowia i ochrony zwierząt

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Ostródzie
  • Ostróda, warmińsko-mazurskie pow. ostródzki

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

- praca od poniedziałku w godzinach 8.00 – 16.00 oraz od wtorku do piątku w godzinach 7.15-15.15,

- w przypadku wystąpienia epizootii na terenie powiatu konieczność pracy w godzinach nadliczbowych oraz w dni wolne od pracy,
- praca w siedzibie inspektoratu oraz na terenie powiatu ostródzkiego,
- bariery architektoniczne dla niepełnosprawnych (budynek trzypiętrowy bez podjazdu dla niepełnosprawnych i windy, brak toalet dostosowanych dla osób niepełnosprawnych),

- z tyłu budynku dostępne jest oznaczone miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

  • Realizuje zadania związane z monitoringiem oraz zwalczaniem chorób zakaźnych zwierząt
  • Sporządza protokoły dochodzenia epizootycznego, bada zwierzęta chore i podejrzane o chorobę
  • Pobiera próbki do badań laboratoryjnych w przypadkach tego wymagających
  • Prowadzi czynności związane ze zwalczaniem ogniska chorób zakaźnych zwierząt
  • Prowadzi obowiązującą dokumentację i sprawozdawczość z wykonywanych zadań, w tym księgi chorób zakaźnych zwierząt
  • Prowadzi kontrole bioasekuracji i warunków weterynaryjnych w stadach drobiu i świń z uwzględnieniem dobrostanu oraz identyfikacji i rejestracji zwierząt
  • Nadzoruje podmioty prowadzące działalność nadzorowaną przez Powiatowego Lekarza Weterynarii
  • Przeprowadzi kontrole zdrowia, dobrostanu, identyfikacji zwierząt gospodarskich oraz towarzyszących w przypadkach tego wymagających
  • Wystawia świadectwa zdrowia w obrocie krajowym, handlu i wywozie.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe weterynaryjne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego w Inspekcji Weterynaryjnej
  • Czynne prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii
  • Znajomość przepisów prawnych w zakresie ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, ustawy o służbie cywilnej i przepisów KPA
  • Specjalizacja z zakresu epizootiologii i administracji weterynaryjnej
  • Posiadanie uprawnień do kierowania pojazdem kat. B
  • Umiejętność obsługi komputera oraz oprogramowania biurowego w tym MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego
  • Szkolenia, kursy z zakresu zdrowia i ochrony zwierząt
  • Staż pracy conajmniej 3 lata w Inspekcji Weterynaryjnej

Oferujemy

1. Stabilną pracę w jednostce administracji państwowej z wieloletnią tradycją, otwarte i przyjazne środowisko pracy,

2. Zatrudnienie na umowę o pracę, pierwsza umowa na czas określony 12 miesięcy, kolejna na czas nieokreślony,

3. Dodatek za wieloletnią pracę w wysokości od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,

4. Dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka),

5. Pakiet socjalny (m.in. dofinansowanie do wypoczynku dla pracownika i jego dzieci, niskoprocentowe pożyczki, zapomogi),

6. Możliwość korzystania z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej,

7. Podnoszenie kwalifikacji zawodowych w ramach indywidualnych programów rozwoju zawodowego (szkolenia, kursy, studia podyplomowe),

8. Indywidualny system czasu pracy