Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 07.04.2024

Starszy inspektor weterynaryjny w Zespole ds. bezpieczeństwa żywności, pasz i utylizacji

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Ostródzie
  • Ostróda, warmińsko-mazurskie pow. ostródzki

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

- praca w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Ostródzie oraz na terenie powiatu ostródzkiego,

- praca od poniedziałku w godzinach 8.00 – 16.00 oraz wtorku do piątku w godzinach 7.15 – 15.15,

- bariery architektoniczne dla niepełnosprawnych (budynek PIW trzypiętrowy bez podjazdu dla niepełnosprawnych i windy, brak toalet dostosowanych dla osób niepełnosprawnych),

- z tyłu budynku dostępne jest oznaczone miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

  • Realizuje zadania związane z nadzorem nad zakładami produkującymi środki spożywcze zwierzęcego pochodzenia zgodnie z planem kontroli urzędowych,
  • Przeprowadza kontrole doraźne wykonywane na polecenie Powiatowego Lekarza Weterynarii lub bezpośredniego przełożonego,
  • Opracowuje analizy ryzyka dla zakładów zatwierdzonych i zarejestrowanych zgodnie z obowiązującą instrukcją,
  • Pobiera próbki w nadzorowanych zakładach w ramach weryfikacji urzędowej badań właścicielskich,
  • Realizuje nadzór nad czynnościami wykonywanymi przez urzędowych lekarzy weterynarii w ramach wyznaczenia oraz weryfikuje prowadzoną przez nich dokumentacje przekazywana PLW,
  • Sporządza sprawozdania RRW 6,
  • Realizuje zadania związane z nadzorem nad specyficznymi warunkami weterynaryjnymi przy produkcji na rynki krajów trzecich wraz z wystawieniem świadectw zdrowia i zaświadczeń,
  • Realizuje zadania związane z nadzorem w zakładzie posiadającym uprawnienia na rynek USA,
  • Prowadzi postępowanie administracyjne w zakresie sprawowanego nadzoru wraz z przygotowaniem decyzji w I instancji i innych dokumentów oparciu o KPA,
  • Zna aktualne przepisy i wytyczne władz nadrzędnych obowiązujących w zakresie prowadzonej działalności,
  • Przestrzega przepisów obowiązujących przy przetwarzaniu danych osobowych,
  • Przestrzega przepisów BHP i POŻ,
  • Wykonuje inne czynności i zadania zlecone przez bezpośredniego przełożonego lub Powiatowego Lekarza Weterynarii przy wykonywaniu czynności starszego inspektora wet.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe weterynaryjne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Czynne prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii,
  • Znajomość przepisów prawnych w zakresie ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, ustawy o służbie cywilnej i przepisów KPA,
  • Specjalizacja z zakresu higieny zwierząt rzeźnych i żywności pochodzenia zwierzęcego,
  • Posiadanie uprawnień do kierowania pojazdem kat. B,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w Inspekcji weterynaryjnej
  • Szkolenia, kursy z zakresu bezpieczeństwa żywności.

Oferujemy

Pracownikom oferujemy:

1. stabilną pracę w jednostce administracji państwowej z wieloletnią tradycją, otwarte i przyjazne środowisko pracy,

2. zatrudnienie na umowę o pracę, pierwsza umowa na czas określony 12 miesięcy, kolejna na czas nieokreślony,

3. dodatek za wieloletnią pracę w wysokości od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,

4. dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka),

5. pakiet socjalny (m.in. dofinansowanie do wypoczynku dla pracownika i jego dzieci, niskoprocentowe pożyczki, zapomogi),

6. możliwość korzystania z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej,

7. podnoszenie kwalifikacji zawodowych w ramach indywidualnych programów rozwoju zawodowego (szkolenia, kursy, studia podyplomowe),

8. indywidualny system czasu pracy.