Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 07.04.2024

Kontroler finansowy

  • Olsztyn, warmińsko-mazurskie

Inny

Umowa o pracę

Pełny etat

Twój zakres obowiązków

  • Miesięczne przygotowywanie Raportów Finansowych i Zarządczych spółek portfelowych (jednostkowych i skonsolidowanych - P&L; bilans, cash flow) oraz monitoring realizacji budżetów
  • Kontrola wyników z kontami księgi głównej
  • Przygotowywanie budżetów rocznych jednostkowych i skonsolidowanych oraz ich miesięcznych aktualizacji (forecast)
  • Aktywne uczestniczenie w budowaniu i ulepszaniu narzędzi wspierających biznes (ERP, CRM, EOD)
  • Zarządzanie należnościami pod kątem optymalizacji przepływów pieniężnych
  • Kontrola i optymalizacja kosztów funkcjonowania (stałych i zmiennych)
  • Wsparcie w zakresie obsługi zadłużenia bankowego i korporacyjnego
  • Wsparcie Dyrektora Finansowego Grupy w zakresie optymalizacji procedur i kontroli wewnętrznych
  • Aktualizacja/Przygotowywanie modeli finansowych dla obecnych i nowych projektów rozwojowych
  • Bieżąca obsługa klientów wewnętrznych i zewnętrznych
  • Przygotowywanie raportów i prezentacji kwartalnych dla funduszu inwestycyjnego

Nasze wymagania

  • Wykształcenia wyższego w obszarze finansów lub ekonomii
  • Przynajmniej 5-6 lat doświadczenia w obszarze kontrolingu w branży produkcyjnej lub deweloperskiej (preferowane)
  • Dobrej znajomości przepisów rachunkowych oraz podatkowych
  • Doświadczenia w sporządzaniu sprawozdań finansowych i zarządczych
  • Umiejętność efektywnego prezentowania danych
  • Bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office (Excel i PowerPoint), narzędzi typu BI
  • Mile widziana znajomość w obszarze wdrażania nowoczesnych systemów kontrolingowych klasy ERP oraz budowaniu modeli finansowych
  • Samodzielności, zdolności szybkiego uczenia się, komunikatywności, bardzo dobrej organizacji pracy, systematyczności i dokładności
  • Zdolności analitycznych i koncentracji na osiąganiu celów strategicznych
  • Umiejętności pracy w zespole

To oferujemy

  • Dynamiczne środowisko pracy ukierunkowane na rozwój grupy na rynku polskim oraz międzynarodowym
  • Stabilne zatrudnienie zorientowane na wieloletnią współpracę i rozwój w kierunku Dyrektora Finansowego Spółek Portfelowych
  • Atrakcyjne wynagrodzenie uzależnione od posiadanego doświadczenia
  • Bardzo dobrą atmosferę i wsparcie na każdym etapie pracy
  • Udział w licznych i bezpłatnych szkoleniach
  • Niezbędne narzędzia pracy
  • Pracę na miejscu w Olsztynie
  • Współpraca w formule B2B