Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 30.03.2024

Specjalista ds. rozliczeń i windykacji

  • Szczecin, zachodniopomorskie

Inny

Umowa o pracę

Pełny etat

Jesteśmy Szczecińską Energetyką Cieplną, sercem ogrzewania w Szczecinie, które bije nieprzerwanie od 1998 roku. Nasza pasja to dostarczanie ciepła, które jest nie tylko niezbędne w każdym domu, ale także stanowi podstawę dla rozwoju lokalnych przedsiębiorstw. Z dumą prowadzimy 355 km sieci ciepłowniczej, która jest naszym żyłami miasta, przez które przepływa energia niezbędna do życia. Jako część renomowanej grupy E.ON, zatrudniamy 200 specjalistów, którzy każdego dnia dbają o to, by nasze usługi były na najwyższym poziomie. Specjalizujemy się w produkcji i dystrybucji ciepła systemowego, ale nasza oferta to również eksploatacja sieci ciepłowniczej i konserwacja urządzeń. Rozumiemy potrzeby naszych klientów, dlatego w naszym portfolio znajdziecie także nowoczesne rozwiązania z zakresu fotowoltaiki i energii elektrycznej. Nasza obecność na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie świadczy o stabilności finansowej i zaufaniu, jakim obdarzają nas inwestorzy. Jesteśmy dumni z naszej historii, ale patrzymy w przyszłość z nieustającym zaangażowaniem w innowacje i doskonalenie naszych usług. Choć nie zdradzamy tutaj naszej misji i wartości, które kierują naszą codzienną pracą, możecie być pewni, że każde działanie, które podejmujemy, ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa, niezawodności i komfortu naszym użytkownikom. Zapraszamy do współtworzenia z nami ciepłej historii Szczecina.

Twój zakres obowiązków

  • windykacja, kontakt z dłużnikami,
  • generowanie wezwań do zapłaty,
  • prowadzenie ewidencji zadłużeń, odsetek oraz rat,
  • analiza zadłużeń odbiorców,
  • przygotowywanie kompletu dokumentacji dla kancelarii prawnej,
  • prowadzenie księgowości windykacyjnej tj. przygotowywanie wniosków o wniesienie opłat sądowych, komorniczych, rozliczanie wpłat uzyskanych z toczących się postępowań egzekucyjnych oraz wniesionych przez dłużników,
  • kierowanie wniosków do odpowiedniej komórki o odcięcie dostawy ciepła wobec dłużników,
  • wsparcie działu rozliczeń,
  • wystawianie faktur, not księgowych i odsetkowych,
  • przygotowywanie danych do sprawozdawczości miesięcznej, kwartalnej, rocznej.

Nasze wymagania

  • doświadczenie w obsłudze klienta, windykacji lub księgowości,
  • znajomość zagadnień przepisów dotyczących rynku energetycznego,
  • znajomości pakietu MS Office w szczególności arkusza Excel,
  • gotowość do nauki oraz wprowadzania zmian i ulepszeń,
  • zdolność zdobywania informacji, formułowania wniosków i proponowania rozwiązań,
  • umiejętność pracy w zespole, dobra organizacja pracy, determinacja, komunikatywność,
  • umiejętność analitycznego myślenia.
  • znajomość SAP oraz Kom-Media.

To oferujemy

  • partnerstwo i zgrany zespół,
  • wsparcie w rozwoju kompetencji,
  • bogaty pakiet benefitów (m.in. opiekę medyczną, pakiet sportowy, elastyczny czas pracy, wczasy pod gruszą, pakiet świadczeń socjalnych),
  • pracę w firmie o ustabilizowanej pozycji na rynku,
  • możliwość czynnego uczestniczenia w transformacji branży energetycznej.

Jeśli rozwój zawodowy jest dla Ciebie ważny i chcesz zdobywać nowe doświadczenia wspierając swoją wiedzą dużą firmę energetyczną, to daj nam się poznać.