Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 30.03.2024

Główna/-y księgowa/-y

HR Partner
  • Poznań, wielkopolskie

Księgowy

Umowa o pracę

Firma produkcyjna z kapitałem niemieckim, działająca na polskim rynku od ponad 30 lat, poszukuje ambitnej osoby, gotowej do wykazywania się własną inicjatywą i wdrażania swoich pomysłów w dziale księgowym.

Lokalizacja firmy: Szamotuły (woj. wielkopolskie)

Obowiązki:
- zarządzanie 3-osobowym zespołem księgowym
- rozliczenia z urzędem skarbowym (cit i vat)
- przetwarzanie transakcji księgowych (księga główna i aktywa)
- monitorowanie faktur przychodzących i tworzenie faktur wychodzących
- zarządzanie należnościami i zobowiązaniami
- wspieranie procesów budżetowania i prognozowania
- współpraca z zewnętrznymi firmami w obszarze prawnym i kadrowym
- przygotowywanie wycen, analiz oraz dokumentacji cen transferowych
- przygotowywanie deklaracji podatkowych i raportów
- rozwój procesów biznesowych i procedur księgowych

Wymagania

- wykształcenie wyższe kierunkowe
- doświadczenie w zarządzaniu zespołem
- kilkuletnie doświadczenie w księgowości finansowej, np. w dziale doradztwa podatkowego, audytu lub księgowości w strukturach międzynarodowych
- komunikatywna znajomość języka angielskiego lub niemieckiego (język wykorzystywany w codziennej pracy)
- znajomość prawa podatkowego i umiejętność analitycznego myślenia
doświadczenie w administrowaniu rachunkami bankowymi w systemie płatności i autoryzacji płatności
- biegłość w obsłudze pakietu Ms office, w szczególności Excel

Firma oferuje:
- zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
- elastyczne godziny pracy, rozpoczęcie między 7:00 - 9:00
- wynagrodzenie do 17 000 zł brutto (w zależności od doświadczenia kandydata)
- auto służbowe również do użytku prywatnego z kartą paliwową
- możliwość dołączenia do ubezpieczenia grupowego
- przestrzeń do kreowania i wdrażania własnej wizji i strategii firmy w dziale finansowym