Główny księgowy/a

IDEA Arkadiusz Kardyś
  • Kraków, małopolskie

Księgowy

Umowa o pracę

Dla naszego klienta, firmy produkcyjnej o polskim kapitale i europejskim zasięgu, która na swoim pokładzie ma ok 100 os. , poszukujemy osoby na stanowisko:

Główna Księgowa / Księgowy
Miejsce pracy: Kraków, Łagiewniki

Zakres obowiązków
- Zarządzanie kilkuosobowym zespołem
- Sporządzanie sprawozdań finansowych według określonych standardów.
- Przygotowywanie niestandardowych raportów na potrzeby Zarządu i banków.
- Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych.
- Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych.
- Nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości.
- Raportowanie do Dyrekcji o sytuacji finansowej firmy.
- Doradzanie Zarządowi w sprawach finansowych np. planowanie inwestycji.
- Kontakt z bankami i doradcami finansowymi.
- W razie potrzeby wprowadzanie zmian w planie kont według standardów sprawozdawczych, wymogów controlingu oraz prawa podatkowego.
- Dekretacja i księgowanie dokumentów księgowych:
- Sporządzanie tabeli amortyzacyjnej i dokumentów związanych z przyjęciem i eksploatacją środków trwałych.
- Przygotowywanie rozliczeń podatku dochodowego od osób prawnych (CIT).
- Przygotowywanie deklaracji VAT
- Kontrola rozrachunków i egzekwowanie należności:
- Potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami.
- Rozliczanie produkcji w toku.
- Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP)

Nasze oczekiwania
- Wykształcenie uprawniające do zajmowania stanowiska głównego księgowego.
- Doświadczenia na stanowisku Głównego Księgowego w firmie produkcyjnej lub budowlanej.
- Min. 2 lata doświadczenia w zarządzaniu zespołem i koordynacji pracy zespołu finansowego
- Wysokie umiejętności analityczne.
- Bardzo dobra znajomość zagadnień księgowych i podatkowych.
- Umiejętność pracy w zespole.
- Zaangażowanie, skrupulatność.
- Biegłość w obsłudze programów księgowych.
- Bardzo dobra znajomość MS Office, ze szczególnym uwzględnieniem Excel.

Warunki pracy
- Zatrudnienie na umowę o pracę lub kontrakt B2B na pełny etat
- Premia roczna
- Pakiet socjalny – m.in. dopłaty do wypoczynku, wyprawki szkolne, bony świąteczne
- Wsparcie doświadczonych specjalistów, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą – zaprzyjaźniony zewnętrzny dostawca usług
- Udział w szkoleniach rozwijających kompetencje potrzebne do realizacji zadań na obejmowanym stanowisku (jeśli do realizacji istotnych aktywności potrzebne będą nowe umiejętności – pomożemy Ci je zdobyć)
- Przestronne, komfortowe biuro w Krakowie

Jeżeli możesz pochwalić się obsługą księgową firm produkcyjnych lub w branży budowlanej to wyślij do nas swoje CV, a chętnie z Tobą porozmawiamy :)
Dodana
Wygasa (za 6 dni temu)