Terapeuta w Domu Dziennym ŚDS

Fundacja Opieka i Troska
  • Wrocław, dolnośląskie

Inny

Umowa o pracę

Fundacja Opieka i Troska zatrudni terapeutę zajęciowego/opiekuna/trenera/instruktora do
samodzielnego prowadzenia Pracowni Rękodzieła w Środowiskowym Domu Samopomocy
typ A, przeznaczonego dla osób z doświadczeniem choroby psychicznej.
Celem Pracowni Rękodzieła jest podejmowanie działań ukierunkowanych na przygotowanie
uczestnika do jak najbardziej samodzielnego i aktywnego życia w społeczeństwie,
zwiększania jego zaradności życiowej, jak również potencjału artystycznego i poszerzenie
horyzontów.

Zakres obowiązków:
- samodzielne planowanie i prowadzenie warsztatów terapii zajęciowej / prowadzenie zajęć
w Pracowni Rękodzieła, której głównym zadaniem jest rozwijanie umiejętności manualnych ,rozwój artystyczny osób doświadczających kryzysu psychicznego
- współpraca ze Starą Piekarnią – przedsiębiorstwem ekonomii społecznej w obszarze
aktywizacji zawodowej uczestników ŚDS,
- prowadzenie dokumentacji uczestników,
- współpraca z zespołem pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy.

Wymagane:
- Wykształcenie kierunkowe w zakresie terapii zajęciowej, socjologiczne, pedagogiczne lub
inne mające zastosowanie na tym stanowisku, lub/i kilkuletnie doświadczenie na wyżej
wymienionym stanowisku,
- co najmniej półroczne doświadczenie w pracy z osobami z doświadczeniem choroby
psychicznej,
- zdolności manualne, artystyczne, teatralne; umiejętność przygotowywania zajęć dla grupy
ok. 26 osób,
- kreatywność i pomysłowość,
- umiejętność pracy z grupą,
- otwartość, empatia, wyrozumiałość i cierpliwość,
- rzetelność, zaangażowanie i chęć rozwoju.

Oferujemy

- pracę od 0,75 do 1 etatu (umowa o pracę),
- pracę w zespole przestrzegającym wypracowane przez siebie wartości,
- możliwość rozwoju zawodowego,
- wynagrodzenie za cały etat 3200-3800 zł netto( płaca uzależniona od kompetencji i
doświadczenia).
-gotowość podjęcia pracy od 01.09.2023
Dodana
Wygasa (za 5 dni temu)