Inżynier ds. pomiarów -Metrolog

Gimplast
  • Sosnowiec, śląskie

Inny

Umowa o pracę

Zakres zadań na stanowisku:
• wykonywanie pomiarów detali, wyrobów, wyposażenia kontrolno-pomiarowego
• opracowywanie metod pomiarów,
• opracowywanie instrukcji wzorcowania / sprawdzenia oraz kalibracji przyrządów,
• zarządzanie i nadzór nad wyposażeniem kontrolno-pomiarowym (przyrządami oraz wzorców pomiarowych),
• prowadzenie kartoteki wyposażenia pomiarowego,
• sporządzanie harmonogramu wzorcowania wyposażenia pomiarowego,
• wzorcowanie/sprawdzanie wyposażenia pomiarowego z zakresu długości i kąta,
• zlecanie i nadzorowanie terminowego wzorcowania i kalibracji wyposażenia pomiarowego innym upoważnionym do tego instytucjom,
• szkolenie pracowników z obsługi przyrządów i maszyn kontrolno-pomiarowych,
• raportowanie, analiza statystyczna i interpretacja wyników pomiarów
• analiza przyczyn powstania nieprawidłowości i podejmowanie działań korygujących,
• opracowywanie i optymalizacja metod sprawdzeń i wzorcowań,
• wykonywanie analiz MSA, SPC,
• współpraca z działem technologicznym, produkcyjnym oraz utrzymania ruchu.

Nasze oczekiwania:
• wykształcenie techniczne lub wyższe techniczne o kierunku mechatronika, mechanika i jakość,
• znajomość podstawowych zagadnień metrologicznych związanych z pomiarami oraz narzędzi pomiarowych,
• doświadczenie w posługiwaniu się przyrządami pomiarowymi z zakresu długości i kąta,
• znajomość rysunku technicznego umożliwiająca właściwą interpretację wymagań technicznych,
• umiejętność rozpoznania typowych błędów pomiarowych dla przyrządów,
• podstawowa znajomość zasad MSA,
• znajomość języka angielskiego umożliwiająca czytanie dokumentacji technicznej.
Dodana
Wygasa (za 6 dni temu)