Długie weekendy 2018

Jak zaplanować urlop w 2018 roku?

Wybierając dogodny termin urlopu, najczęściej musimy kierować się możliwością skorzystania z dłuższej przerwy w pracy, dyktowaną specyfiką branży. Jako pracownik sezonowej gastronomii nie wybierzesz urlopu w miesiącach letnich, pracownicy budowlani również będą musieli odłożyć urlop na czas przestoju w pracy. Z kolei wykonując zawód nauczyciela, do dyspozycji masz okres wakacji, a pracując w fabryce, dostosujesz się z pewnością do przerwy w zakładzie. Jeżeli masz możliwość wyboru terminu urlopu, nie kolidującego z większym ruchem w biznesie, warto skorzystać z terminów, kiedy przy mniejszej ilości dni urlopowych, zyskasz dłuższy wypoczynek dzięki dniom ustawowo wolnym. Warto skorzystać z długich weekendów, aby wyruszyć na krótki wypoczynek.

Długie weekendy w 2018 roku:

Rok 2018 rozpoczyna się w poniedziałek, a to oznacza, że aby cieszyć się dłuższym wypoczynkiem, należało skorzystać z urlopu od 27 grudnia roku 2017. Wybierając trzy dni urlopu, można było cieszyć się wolnymi chwilami od 23 grudnia 2017, aż do Nowego Roku.

Święto Trzech Króli, przypadające w sobotę nie stworzyło okazji do dłuższego wypoczynku.

Następnym, przedłużonym weekendem jest okres Świąt Wielkanocnych, których Niedziela Wielkanocna przypada 1 kwietnia, wolny jest również drugi dzień Świąt, poniedziałek 2 kwietnia.

Tegoroczna majówka to długi weekend, który można nazwać małym urlopem. Dzięki temu, że 1 maj wypada we wtorek, biorąc wolny dzień 30 kwietnia (poniedziałek) oraz 2 maja (środę), możemy wypoczywać już od soboty, 28 kwietnia czyli aż sześć dni. Jeżeli dołożymy jeszcze urlop na piątek, 4 maja, wypoczywamy przez dziewięć dni, wykorzystując trzy dni urlopu. Oby pogoda dopisała.

Święto Bożego Ciała przypada już 31 maja. Rezerwując urlop na piątek 1 czerwca, mamy kolejny długi weekend.

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Wojska Polskiego jednocześnie, czyli 15 sierpnia, jest ostatnim, letnim okresem dłuższego wypoczynku przy niewielkiej stracie dni urlopowych. Biorąc dwa dni urlopu, 13 i 14 sierpnia, wypoczniemy przez pięć dni.

Dzięki temu, że 1 listopada, Wszystkich Świętych wypada tego roku w czwartek, można zarezerwować urlop na piątkowe zaduszki i spokojnie odwiedzić groby bliskich, mając aż cztery dni na podróż.

Wigilia Bożego Narodzenia będzie przypadała w poniedziałek, dzięki temu wykorzystując urlop tego dnia, możemy świętować od soboty 22 grudnia, aż do Św. Szczepana, czyli przez pięć dni.

Rok zakończymy początkiem tygodnia, poniedziałkiem – jeżeli mamy wolne, możemy zrobić sobie sylwestrowy weekend już od soboty, świętując aż do wtorku.

Dni ustawowo wolne od pracy w 2018 r.

  • 1 stycznia – Nowy Rok,
  • 6 stycznia – święto Trzech Króli,
  • 2 kwietnia – Poniedziałek Wielkanocny,
  • 1 maj – święto Pracy,
  • 3 maj – święto Konstytucji 3 maja, Królowej Polski,
  • 31 maj – Boże Ciało,
  • 15 sierpień – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, święto Wojska Polskiego,
  • 1 listopad – Wszystkich Świętych,
  • 25, 26 grudnia – Boże Narodzenie, św. Szczepana.
Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena: 4,75 Liczba głosów: 4
Loading...
Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań