Czy to Twoja firma?

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gąsawie praca

Gąsawa
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gąsawie najczęściej poszukuje kandydatów
- w kategoriach zawodowych:
sektor publiczny / służby mundurowe księgowość / ekonomia

Oferty pracy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gąsawie

Obecnie pracodawca nie ma aktywnych ofert pracy.

Praca alert - powiadomienia

Praca Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gąsawie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gąsawie poszukuje najczęściej pracowników na stanowiska

Praca Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gąsawie - oferty archiwalne

  • Pracownik socjalny

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gąsawie
    • Gąsawa
    • umowa o pracę
    • pełny etat
    • Zakres obowiązków

      1. Praca socjalna w miejscu zamieszkania osoby/rodziny;
      2. Rozpoznawanie potrzeb klientów w zakresie pomocy społecznej;
      3. Przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych i kompletowanie dokumentacji niezbednej w procesie przyznawania pomocy;
      4. Ustalanie danych personalnych osób ubiegających się o pomoc, ich stanu zdrowia oraz sytuacji rodzinnej i materialnej zgodnie z przepisami dot. pomocy społecznej, w przypadku brakudokumentów o których mowa, podejmownia działań w celu ich pozyskania;
      5. Opracowywanie indywidualnych planów pomocy - działania przy wykorzystaniu mozliwości klientów, ich otoczenia i organizacji działających w zakresie pomocy społecznej;
      6. Opracowywanie projektów socjalnych;
      7. Przyjmowanie wniosków o udzielenie świadczenia i gromadzenie materiałów dowodowych w toku postępowania o o przyznanie pomocy;
      8. Wnioskowanie o udzielenie świadczeń;
      9. Udzielenie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej;
      10. Realizaowanie pracy socjalnej, poradnictwa w zakresie pomocy społecznej;
      11. Podejmowanie interwencji w sytuacjach kryzysowych;
      12. Występowanie o świadczenie pomocy w ramach obowiązku alimentacyjnego na rzefcz osób ubiegających się o przyznanie pomocy społecznej;
      13. Realizaowanie działań z zakresu profilaktyki uzależnień, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, aktywizowania społeczności lokalnej;
      14. Obowiązkowa znajomość aktów prawnych dotyczących pomocy społecznej;
      15. Korzystanie z elektronicznych baz danych na potrzeby realizowanych zadań;
      16. Ewidencjonowanie dokumentacji klientów GOPS i kompleksowe wprowadzanie danych do programu POMOST;
      17. Kontrolowanie prawidłowości wykorzystywania świadczeń z pomocy społecznej;
      18. Kontrolowanie jakości i terminowości realizowania usług opiekiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych;
      19. Kompletowanie dokumentacji osób ubiegających się o umieszczenie w domach pomocy społecznej;
      20. Kompletowanie dokumentów oraz udzielanie informacji niezbędnych do rozpoatrywania skarg i wniosków z zakresu realizowanych zadań;
      21. Przygotowywanie dokumentacji do archiwizacji.

      Wymagania

      • Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), inne, kierunek: Praca socjalna
      • Uprawnienia: obsługa komputera, umiejętność zastosowania i interpretacji przepisów prawa
      • Inne wymagania: Mile widziane doświadczenie zawodowe w pracy w jednostkach pomocy społecznej, a zwłaszcza posiadanie specjalności I lub II stopnia w zawodzie pracownika socjalnego

      Oferujemy

      • Wynagrodzenie brutto: od 3 400 PLN
      • Opis wynagrodzenia: 3.400 zł + dodatek pracownika socjalnego - 400 zł + dodatek wysługa lat Praca wykonywana w godzinach
      • System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną