Inne wymagania:
Wymagania:
Zgodnie z art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz.U.2020.821)
1) wykształcenie wyższe na kierunku pedagogika, psychologia, socjologia, nauki o rodzine lub praca socjalna lub
2) wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku, uzupełnione szkoleniem z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną i udokumentuje co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub studiami podyplomowymi obejmującycmi zakres programowy szkolenia określony na podstawie art. 12 ust. 3 ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz.U.2020.821) i udokumentuje co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub
3) wykształcenie średnie lub średnie branżowe i szkolenie z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną, a także udokumentuje co najmniej 3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną.
Mile widziane doświadczenie zawodowe w pracy w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej.
Posiadanie prawo jazdy kat. B i posiadanie własnego środka transportu.
Dobra znajmość przepisów prawa z zakresu: wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, pomocy społecznej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, prawa pracy, prawa rodzinnego, ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.
Znajmość obsługi komputera i programów biurowych.
Umiejętność radzenia sobie w relacjach z trudnych klientem.
Umiejętność zachowania bezstronności w kontaktach z rodziną.
Dobra organizacja czasu pracy.
Samodzielność w działaniu oraz wykazywanie własnej inicjatywy
Odpornośc na sytuacje stresowe.