Kreator listu motywacyjnego online – skorzystaj z szablonu

W trakcie szukania pracy zapewne niejednokrotnie spotkałeś/aś się z wymogiem przesłania poza swoim Curriculum Vitae również listu motywacyjnego. Większość z nas pomija ten punkt aplikacji, co w późniejszym etapie rekrutacji skutkuje brakiem odzewu ze strony rekrutera. Dlaczego ignorujemy konieczność dołączenie tego dokumentu? Z wielu przyczyn, ale jedną z nich jest po prostu brak umiejętności napisania dobrego, skutecznego, a przede wszystkim profesjonalnego listu motywacyjnego.

List motywacyjny szablon

Często z lenistwa czy braku pełnego zaangażowania w rekrutację pomijamy dołączenie listu motywacyjnego z nadzieją, że CV wystarczy. Pamiętajmy, że nasz potencjalny pracodawca dobrze wie, kogo szuka i jakie stawia tej osobie wymagania. Jeżeli już na samym początku wykazujemy się niedbalstwem, nasze szanse otrzymania telefonu z zaproszeniem na rozmowę rekrutacyjną spadają do minimum. No dobrze, jednak powinien wyglądać poprawnie napisany list motywacyjny oraz jakie zawierać treści?  Na szczęście z pomocą w tym temacie przychodzi nam kreator listu motywacyjnego, który podpowie nam, jak tego dokonać. Dzięki generatorowi możemy w bardzo szybki, przyjemny, a co najważniejsze prosty sposób, stworzyć świetny list motywacyjny. To właśnie dzięki niemu Twoje szanse na otrzymanie pracy wzrosną. Poniżej znajdziesz 5 konkretnych powodów, które wyjaśnią Ci, dlaczego warto skorzystać z takiego generatora.

Uporządkowana treść

Szablon listu motywacyjnego, który znajdziesz w kreatorze, pozwoli Ci na uporządkowanie treści w taki sposób, aby była ona spójna, czytelna oraz przejrzysta. Pamiętaj, że kolejność danych, jakie zawierasz w liście, ma ogromne znaczenie. Musimy przekonać rekrutera, że jesteśmy poukładani, daleko nam od chaosu i doskonale wiemy, czego chcemy. Jeśli nie uda nam się tego zrobić, nasza aplikacja może zostać odrzucona, a my nie zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.

Prosta obsługa

Kreator listu motywacyjnego to bardzo proste i intuicyjne narzędzie. Został stworzony tak, aby każdy użytkownik poruszał się po nim w jak najmniej problematyczny sposób. Dodatkowo każdy szablon listu motywacyjnego pozwoli uniknąć błędów oraz pominięcia istotnych informacji, z którymi rekruter na pewno będzie chciał się zapoznać.

Oszczędność czasu

Jeśli nie wiesz, jak napisać list motywacyjny, warto przeczytać na ten temat kilka dobrych artykułów, aby posiąść odpowiednią dawkę wiedzy i przekuć ją w stworzenie odpowiedniej treści. W sieci znajdziemy wiele porad, ale nie wszystkie będą dobre. Proces szukania konkretnych informacji dotyczących pisania listu motywacyjnego pozwoli nabyć ogrom przydatnej wiedzy, ale wówczas tracimy coś, czego już nigdy nie odzyskamy – nasz cenny czas. Generator listu motywacyjnego pozwoli nam go w dużej mierze zaoszczędzić. Dzięki odpowiednio przygotowanym wcześniej szablonom formatowanie tekstu, poprawki, czy też szata graficzna, to już nie jest nasz problem. Nam nie pozostaje nic innego, jak tylko uzupełnienie odpowiednich informacji w przeznaczonych do tego polach.

Duża ilość szablonów

Odpowiadając na konkretną ofertę pracy musisz wiedzieć, że Twoje CV i list motywacyjny muszą zostać przygotowane w taki sposób, aby rekruter wiedział, że Twoja treść jest… faktycznie Twoja. Każda firma ma inne wymagania oraz szuka różnych pracowników. Potencjalnie to samo stanowisko w dwóch różnych firmach może się od siebie bardzo mocno różnić. Tylko oryginalność i umiejętność wyróżnienia się spośród innych kandydatów zapewni Ci szanse na rozmowę kwalifikacyjną. Spory wybór szablonów listu motywacyjnego zawarty w generatorze na pewno Ci to ułatwi. To właśnie dzięki możliwości dopasowania odpowiedniego wzoru listu do rodzaju oferty Twój sukces w postaci telefonu z zaproszeniem na rozmowę jest bliżej, niż Ci się wydaje.

Więcej niż jeden format

Dzięki generatorowi listu motywacyjnego możesz swoje listy motywacyjne tworzyć i zapisywać w różnych formatach. Format .doc pozwoli Ci na ciągłą możliwość edycji treści swojego listu, co również przełoży się na oszczędność czasu, ponieważ nie będziesz musiał/a go pisać za każdym razem od nowa. Zapisanie w formacie .pdf pozwoli Ci z kolei zapobiec „rozjechaniu” się tekstu oraz przesunięciu np. elementów grafiki. Dodatkowo warto pamiętać, iż pracodawcy lubią otrzymać zarówno CV, jak i list motywacyjny w obydwu formatach. Dlaczego? Wówczas rekruter w łatwy sposób skopiuje interesujące go informacje z pliku .doc, a dokument w formacie .pdf bez problemu wydrukuje.

 

Czytając ten artykuł, poznałeś/aś 5 powodów, dla których warto skorzystać z szablonu listu motywacyjnego. W naszym kreatorze również możesz tego dokonać, do czego gorąco zachęcamy. Wiemy, że dzięki temu zyskasz w oczach rekrutera i zwrócisz na siebie jego uwagę. Do dzieła!

Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena: 3,00 Liczba głosów: 2
Loading...
Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań