Główny Księgowy/Główna Księgowa

  • Szczecin, zachodniopomorskie
  • 8 000-10 000 zł brutto / mies. Umowa o pracę

Księgowy

Umowa o pracę

Pełny etat

Kierownik

Praca stacjonarna

Poszukujemy Głównego Księgowego/Głównej Księgowej

w Morskim Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie.

Zakres obowiązków

  • nadzór nad prowadzeniem rachunkowości MCN zgodnie z obowiązującymi przepisami;
  • przygotowywanie projektu planu finansowego jednostki, dokonywanie jego aktualizacji oraz kontrola jego wykonania;
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych;
  • sporządzanie oraz wysyłka rocznych i okresowych sprawozdań finansowych, budżetowych, statystycznych oraz innych wymaganych przez Organizatora;
  • dokonywanie wstępnej kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym, kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych;
  • wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi;
  • przestrzeganie właściwych przepisów, w szczególności w zakresie zasad gospodarowania środkami publicznymi , rachunkowości oraz dyscypliny finansów publicznych;
  • nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych oraz współpraca z instytucjami zewnętrznymi (ZUS, US, GUS, Banki, Organizator);
  • kierowanie całokształtem działalności podległego działu;
  • wykonywanie innych nie wymienionych wyżej zadań, które na mocy prawa lub przepisów wewnętrznych wydanych przez Dyrektora Instytucji należą do kompetencji Głównego Księgowego;

Wymagania

NIEZBĘDNE:

  • obywatelstwo polskie;
  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;
  • nieskazanie prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
  • niekaralność za przestępstwa przeciwko: mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe;
  • spełnienie jednego z poniższych warunków:
  • ukończone ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiadanie co najmniej 3-letniej praktyki w księgowości lub ukończona średnia, policealna lub pomaturalna szkoła ekonomiczna i posiadanie co najmniej 6-letniej praktyki w księgowości;
  • wpisanie do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów;
  • posiadanie certyfikatu księgowego uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwa kwalifikacyjnego uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydanych na podstawie odrębnych przepisów;
  • DODATKOWE:
  • preferowane co najmniej 3 letnie doświadczenie w pracy na stanowisku Głównego Księgowego bądź zastępcy Głównego Księgowego w jednostkach sektora finansów publicznych;
  • praktyczna znajomość przepisów ustawy o rachunkowości, przepisów podatkowych (CIT, VAT), ustawy o finansach publicznych, ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej;
  • biegła znajomość obsługi komputera i pakietu MS Office
  • znajomość obsługi programu finansowo-księgowego Symfonia będzie dodatkowym atutem
  • dobra organizacja pracy, samodzielność, dokładność i komunikatywność;
  • umiejętność pracy w zespole oraz pod presją czasu;
  • terminowość wykonywanych działań;

Oferujemy

  • ciekawą i stabilną pracę w renomowanej Instytucji Kultury;
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • współpraca w przyjaznej atmosferze w zgranym zespole,
  • szansa zdobycia doświadczenia zawodowego w prestiżowej instytucji, możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego,
  • zadaniowy czas pracy;
  • możliwość poszerzania wiedzy poprzez współpracę z biegłym rewidentem oraz szkolenia;
  • dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5 do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy;
  • możliwośc korzystania ze świadczeń socjalnych;
  • możliwośc przystąpienia do dobrowolnego ubezpieczenia grupowego,
  • możliwośc skorzystania z pakietów sportowych po preferencyjnej cenie
  • Klikając w przycisk „Aplikuj” lub w inny sposób wysyłając zgłoszenie rekrutacyjne, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez MORSKIE CENTRUM NAUKI im.PROF. JERZEGO STELMACHA z siedzibą w: Nad Duńczycą 1, 70-655 Szczecin (Pracodawca), jako administratora danych osobowych w celu przeprowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane w oparciu o następujące podstawy prawne: (a) aby podjąć działania na Twoje żądanie przed zawarciem umowy (np. informacje o oczekiwanym wynagrodzeniu i dostępności do rozpoczęcia pracy); (b) w oparciu o nasz prawnie uzasadniony interes (np. imię, nazwisko, data urodzenia, dane kontaktowe, wykształcenie, kwalifikacje zawodowe, przebieg dotychczasowego zatrudnienia); c) w oparciu o Twoją zgodę, która wyrażona jest poprzez przeslanie dokumentów aplikacyjnych zawierających takie informacje jak np. wizerunek czy zainteresowania. Podanie wszystkich danych osobowych, o których mowa powyżej jest dobrowolne, natomiast dane wymienione w lit. a) i b) są niezbędne do wzięcia udziału w rekrutacji. Niepodanie danych skutkuje brakiem możliwości rozpatrzenia kandydatury. Podanie pozostałych danych jest dobrowolne, ale może pomóc w sprawnym przeprowadzeniu procesu rekrutacji. Masz prawo żądać dostępu do Twoich danych (w tym uzyskania ich kopii), sprostowania danych, ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, jak również wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane dostawcom usługi publikacji ogłoszeń o pracę, dostawcom systemów do zarządzania rekrutacjami, dostawcom usług IT (hosting), dostawcom systemów informatycznych. Podane przez Ciebie dane osobowe nie będą wykorzystywane w celu profilowania albo podejmowania decyzji w sposób zautomatyzowany. Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez okres 1 roku, chyba, że wyraziłeś odrębną zgodę na wykorzystanie Twoich danych osobowych w przyszłych rekrutacjach. W celu realizacji praw lub w przypadku jakichkolwiek pytań związanych z przetwarzaniem Twoich danych osobowych skontaktuj się z nami pod adresem: m.sikorska@centrumnauki.eu.
  • Wyrażam dobrowolna zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji procesu rekrutacji, zastrzegając prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
Dodana
Wygasa (za 15 dni temu)