Czy to Twoja firma?

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZIELONKACH praca

Zielonki
Działalność bibliotek
BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZIELONKACH najczęściej poszukuje kandydatów
- w kategoriach zawodowych:
sztuka / rozrywka / kreacja / projektowanie edukacja / badania naukowe / szkolenia / tłumaczenia

Oferty pracy BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZIELONKACH

Obecnie pracodawca nie ma aktywnych ofert pracy.

Praca alert - powiadomienia

Praca BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZIELONKACH

Oferty pracy, które mogą cię zainteresować

  • Hardware Planner - ePLAN

    RECONNECT
    • Kraków
    • umowa o pracę
    • 13 000-16 000 zł / mies.
    Polecana
    Dodana

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZIELONKACH poszukuje najczęściej pracowników na stanowiska

Praca BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZIELONKACH - oferty archiwalne

  • Specjalista ds. muzealno-administracyjnych

    BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZIELONKACH
    • Zielonki
    • umowa na zastępstwo
    • pełny etat
    • Zakres obowiązków

      gromadzenie archiwalnych zbiorów historycznych poprzez prowadzenie badań i poszukiwań na terenie gminy Zielonki (dary, zakupy, itp.), systematyczne, naukowe opracowanie zbiorów IR, prowadzenie dokumentacji powierzonych zbiorów tj. inwentarzy, katalogów, księgi ruchu muzealiów, kartotek obiektów, baz danych, itp., znakowanie zbiorów zgodnie z obowiązującymi przepisami IR, wykonywanie podstawowych opisów muzealiów: wymiar- format, waga, rodzaj materiału, autor, tytuł, rok wydania (datowanie), miejsce przechowywania (magazyn, ekspozycja, archiwum w kartotekach i rejestrach), archiwizowanie i przechowywanie dokumentacji zgodnie z obowiązującymi przepisami, prowadzenie kwerend naukowych: muzealnych, archiwalnych i bibliotecznych, dotyczących problematyki kultury ludowej grupy etnograficznej krakowiaków zachodnich i historii gminy Zielonki lub zagadnień pokrewnych, dbanie o zabezpieczenie zbiorów i pomieszczeń przed pożarem, włamaniem, kradzieżą itp., przygotowywanie umów, opisy faktur zakupów zbiorów, wdrażanie strategii marketingowych w IR, kompleksowa obsługa zwiedzających, udzielanie informacji o wydarzeniach organizowanych przez IR w zakresie wystawienniczym i edukacyjnym, inicjowanie działań edukacyjnych w różnych przedziałach wiekowych (organizacja lekcji, warsztatów muzealnych, spotkań);
      inicjowanie i organizowanie wydarzeń muzealnych i imprez związanych
      z upowszechnianiem i popularyzacją wiedzy o kulturze ludowej i historii gminy Zielonki na bazie prezentowanych wystaw stałych i czasowych, posiadanych zbiorów oraz prowadzenie szczegółowej ich dokumentacji; tworzenie dokumentacji opisowej i fotograficznej konserwowanych obiektów, prowadzenie czynności profilaktycznych przeciw drewnojadom, molom itp., dotyczących zbiorów, magazynów, sali wystawienniczej i transportu muzealiów, pomoc przy digitalizacji-cyfryzacji zbiorów oraz rejestrowanie wywiadów z najstarszymi mieszkańcami gminy, przygotowywanie materiałów do folderów i ulotek informacyjnych oraz innych wydawnictw muzealnych, umiejętność pisania tekstów naukowych, popularno-naukowych, bieżące pisanie tekstów i zamieszczanie foto-relacji, zaproszeń na stronę www() i portal społecznościowy IR, pomoc w przygotowaniu dokumentacji aplikacyjnej na pozyskiwanie dodatkowych środków oraz sponsorów na działalność IR.

      Wymagania

      • Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak
      • Uprawnienia: Obsługa Komputera MS Office
      • Inne wymagania: Znajomość podstawowych przepisów dotyczących bezpieczeństwa i ochrony zbiorów. Mile widziane: doświadczenie w organizowaniu pracy i animacji muzealnej, doświadczenie pracy w instytucjach kultury, prawo jazdy kat. B, planowanie i efektywna organizacja własnego czasu pracy, zaangażowanie, odpowiedzialność, dokładność, dyspozycyjność, umiejętność pracy pod presją czasu oraz radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Umowa o pracę na czas określony z możliwością dalszego zatrudnienia, możliwość rozwoju osobistego i zdobycia doświadczenia w instytucji kultury. Rekrutacja: Zgłaszający swoją kandydaturę powinni przedstawić na piśmie koncepcję funkcjonowania i rozwoju Izby Regionalnej w Zielonkach max 4 x A4. Więcej informacji: oraz

      Oferujemy

      • Wynagrodzenie brutto: od 3 500 PLN
      • Opis wynagrodzenia: Wymiar czasu pracy: pełen etat, /8h dziennie. I umowa / 5-miesięczna służba przygotowawcza umowa zec
      • System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną
  • Młodszy bibliotekarz

    • Zielonki

      Samodzielne prowadzenie wszystkich czynności bibliotecznych związanych z obsługą biblioteki sprawne pełnienie usług w zakresie informowania i udostępniania i gromadzenia zbiorów biblioteki.

      Wymagania

      • Inne wymagania: Ogólna wiedza z zakresu literatury polskiej i światowej, znajomość rynku wydawniczego, umiejętność wykorzystywania narzędzi cyfrowych w pracy edukacyjnej. Umiejętność pracy z dziećmi, młodzieżą i seniorami. Zdolności animacyjne, umiejętność dobrej organizacji pracy samodzielnej i w zespole. dobra znajomość języka obcego. dodatkowe: praktyczna znajomość obsługi komputera i podstawowych programów pakietu MS Office (w tym biegle Word, Excel) oraz programów graficznych (podstawowych), znajomość i praca w elektronicznym systemie bibliotecznym (SOWA firmy Sokrates), aktywne realizowanie powierzonych działań oraz własnych pomysłów, zaangażowanie w rozwój biblioteki oraz godne jej reprezentowanie, komunikatywność, wysoka kultura osobista, punktualność, skrupulatność, sumienność, zaangażowanie w pracy, terminowość i odpowiedzialność za powierzone zadania, kreatywność, dobra organizacja pracy, gotowość do stałego podnoszenia kwalifikacji. Od kandydata wymaga się umiejętności w zakresie: Samodzielnego prowadzenia wszystkich czynności bibliotecznych związanych z obsługą biblioteki - sprawne pełnienie usług w zakresie informowania i udostępniania zbiorów biblioteki, organizacja i prowadzenie lekcji bibliotecznych, wystaw, wieczorków literackich, DKK, itp. sporządzanie sprawozdań z działalności biblioteki, udzielanie informacji bibliograficznej i rzeczowej, upowszechnianie czytelnictwa, doskonalenie form pracy bibliotecznej, nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z instytucjami partnerskimi, dobór, selekcja i skontrum księgozbioru, dbałość o stan powierzonego księgozbioru i mienia biblioteki, współudział w organizowaniu działalności kulturalnej na terenie gminy oraz gromadzenie i utrwalanie dokumentów życia społecznego i informacji o regionie i gminie Zielonki. Więcej informacji na temat działalności :

      Oferujemy

Pracodawcy w Zielonkach