Czy to Twoja firma?

Ośrodek Pomocy Społecznej Rabka-Zdrój praca

Rabka-Zdrój
Ośrodek Pomocy Społecznej Rabka-Zdrój najczęściej poszukuje kandydatów
- w kategoriach zawodowych:
sektor publiczny / służby mundurowe

Oferty pracy Ośrodek Pomocy Społecznej Rabka-Zdrój

Obecnie pracodawca nie ma aktywnych ofert pracy.

Praca alert - powiadomienia

Praca Ośrodek Pomocy Społecznej Rabka-Zdrój

Praca Ośrodek Pomocy Społecznej Rabka-Zdrój - oferty archiwalne

  • Pracownik socjalny

    Ośrodek Pomocy Społecznej Rabka-Zdrój
    • Rabka-Zdrój
    • umowa na zastępstwo
    • pełny etat
    • Zakres obowiązków

      Do zakresu zadań wykonywanych na stanowisku pracownika socjalnego wynikających z aktualnie obowiązującej ustawy o pomocy społecznej, ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej należą w szczególności:
      1) praca socjalna,
      2) przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych,
      3) ustalanie uprawnień do świadczeń z pomocy społecznej i ich realizacja, udzielanie informacji oraz sporządzanie sprawozdań w realizacji zadań,
      4) prowadzenie postępowań administracyjnych w sprawach przyznania świadczeń pomocy społecznej,
      5) udzielanie informacji o przysługujących świadczeniach i dostępnych formach pomocy,
      6) udzielanie informacji, wskazówek, poraz i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom, rodzinom, grupom i społecznościom, które dzieki tej pomocy będą zdolne samodzielnie rozwiązywać problemy będące przyczyną ich trudnej sytuacji lub zaspokajać niezbęde potrzeby życiowe,
      7) pomoc w uzyskaniu dla osób będących w trudnej sytuacji życiowej poradnictwa dotyczącego możliwości rozwiązywania problemów i udzielania pomopcy przez właściwe instytucje państwowe, samorządowe i organizacje pozarządowe oraz wspieranie w uzyskaniu pomocy,
      8) udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej,
      9) pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań samopomocowych w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych osób, rodzin, grup i środowisk społecznych,
      10) współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu przeciwdziałania i ograniczenia problemów i skutków negatywnych zjawisk społecznych, łagodzenie skutków ubóstwa,
      11) inicjowanie nowych form pomocy osobom i rodzinom mającym trudną sytuację życiową oraz inspirowanie powołania instytucji świadczących usługi służące poprawie sytuacji takich osób i rodzin,
      12) współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowaniu i wdrażaniu oraz rozwijaniu regionalnych i lokalnych programów pomocy społecznej ukierunowanych na podniesienie jakości życia,
      13) współpraca z innymi specjalistami w ramach potrzeb wynikających z pracy z klientem,
      14) sporządzanie sprawozdawczości, udział w tworzeniu statystyki i zapotrzebowania na finansowanie poszczególnych świadczeń z pomocy społecznej oraz programu dożywiania,
      15) inne zadania zlecone przez Kierownika OPS, nie wymienione powyżej.

      Wymagania

      • Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak
      • Uprawnienia: obowiązkowość, umiejętność korzystania z zasobów (instytucjonalnych i ludzkich), kreatywność, praca z trudnym klientem , Umiejętność pracy w zespole , punktualność, rzetelność, sprawna obsługa komputera, Radzenie sobie ze stresem
      • Inne wymagania: Rozkład czasu pracy: jedna zmiana, w poniedziałki 08:00-17:00, wtorek-czwartek 08:00-16:00, piątki 08:00-15:00. Miejsce wykonywania pracy: OPS w Rabce-Zdroju oraz praca w terenie, z dojazdem do klienta. Poziom wykształcenia: - ukończyła studia wyższe na kierunku praca socjalna lub - posiada dyplom ukończenia kolegium pracowników służb społecznych lub - do dnia 31 grudnia 2013r. ukończyła studia wyższe o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków: pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie. Inne: - posiada stan zdrowia pozwalający na realizowanie powierzonych w ramach umowy zadań, - posiada dobrą znajomość przepisów prawa z zakresu: wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej, pomocy społecznej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, prawa pracy, prawa rodzinnego,

      Oferujemy

      • Wynagrodzenie brutto: od 3 000 PLN
      • System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną

Pracodawcy w Rabce-Zdroju