Ośrodek Pomocy Społecznej Mista i Gminy Mosina

Ośrodek Pomocy Społecznej Mista i Gminy Mosina najczęściej poszukuje kandydatów
w kategoriach zawodowych:
sektor publiczny / służby mundurowe

Oferty pracy Ośrodek Pomocy Społecznej Mista i Gminy Mosina

Obecnie pracodawca nie ma aktywnych ofert pracy.

Praca alert - powiadomienia

Praca Ośrodek Pomocy Społecznej Mista i Gminy Mosina

Praca Ośrodek Pomocy Społecznej Mista i Gminy Mosina - oferty archiwalne

  • Pracownik socjalny

    • Mosina
    • umowa na zastępstwo
    • pełny etat
    • 3 600 zł / mies.
    • Zakres obowiązków

      -praca socjalna z rodziną i osobami znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej,
      - dokonywanie analizy i oceny zjawisk, które powodują zapotrzebowanie na świadczenia z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń,
      - udzielanie pełnej informacji, wskazówek, i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom lub rodzinom oraz informowanie o przysługujących im świadczeniach,
      - ustalanie indywidualnych planów pomocy na podstawie opracowanych diagnoz problemów społecznych osób i rodzin oraz czuwanie na realizacją tych planów,
      - zawieranie kontraktów socjalnych z osobą lub rodziną w trudnej sytuacji życiowej w celu określania sposobu współdziałania w rozwiązywaniu problemów,
      - informowanie o specjalnych formach poradnictwa, w szczególności prawnego, psychologicznego i rodzinnego osób i rodzin w trudnej sytuacji lub wykazującym potrzebę wsparcia w rozwiązywaniu swoich problemów życiowych, bez względu na posiadany dochód,
      -realizacja procedury Niebieskie Karty,
      - wykazywanie znajomości i doskonalenie zagadnień z zakresu rodzinnego, karnego, penitencjarnego, administracyjnego, pracy, zabezpieczenia społecznego oraz systemu prawnego pomocy społecznej,
      - wprowadzanie danych do syetemu TT POMOC
      - skuteczne posługiwanie się przepisami prawa w realizacji zadań, przygotowywanie danych do sprawozdań z wykonania powierzonych zadań, przeciwdziałanie praktykom niehumanitarnym i dyskryminującym osobę, rodzinę lub grupę,
      - kierowanie się zasadą dobra osób i rodzin, którym się służy, poszanowanie ich godności i prawa do samostanowienia oraz ochrona ich dóbr osobistych,
      - zachowanie w tajemnicy informacji uzyskanych w toku czynności zawodowych,
      - współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu przeciwdziałania i ograniczenia skutków negatywnych zjawisk społecznych i łagodzenie skutków ubóstwa,
      - współpraca na zasadach partnerstwa z organizacjami społecznymi i pozarządowymi,
      - inicjowanie nowych form pomocy,
      - współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowaniu i wdrażaniu oraz rozwijaniu lokalnych programów pomocy społecznej ukierunkowanych na podniesienie jakości życia,
      - udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej.

      Wymagania

      • Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak
      • Uprawnienia: dobra organizacja pracy własnej, obsługa komputera- program MS Office (Word, Excel), umiejętność pracy w zespole
      • Inne wymagania: Doświadczenie w pracy pracownika spocjalnego. Wykształcenie wyższe- pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie. Znajomość oraz wysoki poziom umiejętności zastosowania i interpretacji przepisów z zakresu: ustawy o pomocy społecznej, wspierania rodziny i systemie pieczy zastępczej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, wychowania w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi, przeciwdziałania narkomanii, Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, Kodeksu postępowania administracyjnego, aktów wykonawczych do w/w ustaw, umiejętność korzystania z narzędzi pracy socjalnej, umiejętność dostosowania zachowań do konkretnej sytuacji w celu sprostania wymaganiom w zmieniającym się otoczeniu w stopniu dobrym, umiejętność stosowania metod i technik pracy z klientem.

      Oferujemy

      • Wynagrodzenie brutto: od 3 600 PLN
      • Opis wynagrodzenia: brutto
      • System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną

Pracodawcy w Mosinie