Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ

Pracodawca - RENATO AMORIM ALVES REAL RECRUITMENT SOLUTIONS

Real Recruitment Solutions is a recruitment agency based in Krakow, Poland.

Since 2016 we have been developing multiple sourcing techniques that allow us to give an effective response to our clients’ needs.

We focus on language based roles for clients with the SSC and BPO markets as well as Rec to Rec.

We work mainly on permanent and fixed term vacancies where candidates sign contracts directly with our clients.

Oferty pracy Real Recruitment Solutions

Aktualnie brak ofert pracy od tego pracodawcy

Archiwalne ogłoszenia

Service Desk Call Quality Coach
Zawód: inspektor   |  Rodzaj: umowa o pracę
Kraków
Szczegóły

For our client, an international IT company based in Kraków, we are looking for a FRENCH speaker with experience in Quaility Analisys.

Zakres obowiązków
  • Draft quality assurance policies and procedures
  • Interpret and implement quality assurance standards
  • Evaluate adequacy of quality assurance standards
  • Devise sampling procedures and directions for recording and reporting quality data
  • Review the implementation and efficiency of quality and inspection systems
  • Plan, conduct and monitor testing and inspection of materials and products to ensure finished product quality
  • Document internal audits and other quality assurance activities
  • Investigate customer complaints and non-conformance issues
  • Collect and compile statistical quality data
  • Analyze data to identify areas for improvement in the quality system
  • Develop, recommend and monitor corrective and preventive actions
  • Prepare reports to communicate outcomes of quality activities
  • Identify training needs and organize training interventions to meet quality standards
  • Coordinate and support on-site audits conducted by external providers
  • Evaluate audit findings and implement appropriate corrective actions
  • Monitor risk management activities
  • Responsible for document management systems
  • Assure ongoing compliance with quality and industry regulatory requirements
Wymagania
  • Bachelor’s degree preferred
  • Certifications an advantage including Quality Auditor, Quality Engineer, Quality Improvement Associate, Six Sigma
  • Quality inspection, auditing and testing experience
  • Experience with implementation of corrective action programs
  • Product or industry-specific experience
  • Strong computer skills including Microsoft Office, QA applications and databases
  • Knowledge of tools, concepts and methodologies of QA
  • Knowledge of relevant regulatory requirements
  • Proficient in VPN and remote dial-in users
  • Support for laptop, desktops, and printers
  • Proficient on PDA and blackberry support
  • Others: Adobe Acrobat and other common desktop applications
  • Willing to work in 24 x 7 operations

Adres

ul. Jadwigi z Łobzowa 7
30-124 Kraków
województwo małopolskie
powiat Kraków
gmina Kraków-Krowodrza

Adres do doręczeń

Dodatkowe informacje

NIP: 6772398336
REGON: 363656989

Profil działalności:

  • 78.10.Z - Działalność związana z wyszukiwaniem miejsc pracy i pozyskiwaniem pracowników
  • 78.20.Z - Działalność agencji pracy tymczasowej
  • 78.30.Z - Pozostała działalność związana z udostępnianiem pracowników

Uprawnienia:

  • od 2016-02-18 do Rejestr podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia Wpis Marszałka Woj. Małopolskiego (wprowadzone przez Rejestr agencji zatrudnienia )
Data rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej: 03-02-2016
Status indywidualnej działalności gospodarczej: Aktywny
Źródło: GUS, CEIDG

Pracodawcy z miasta Kraków