Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilkowicach

ADMINISTRACJA PAŃSTWOWA
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilkowicach najczęściej poszukuje kandydatów
w kategoriach zawodowych:
administracja biurowa / praca biurowa sektor publiczny / służby mundurowe

Oferty pracy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilkowicach

Obecnie pracodawca nie ma aktywnych ofert pracy.

Praca alert - powiadomienia

Praca Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilkowicach

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilkowicach poszukuje najczęściej pracowników na stanowiska

Praca Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilkowicach - oferty archiwalne

  • Pracownik socjalny

    • Wilkowice
    • umowa o pracę
    • pełny etat
    • Zakres obowiązków

      Praca socjalna. Praca polega na :
      1) przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych;
      2) dokonywanie analizy, diagnozy i oceny zjawisk indywidualnych i społecznych, a także formułowanie opinii w zakresie zapotrzebowania na świadczenia z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń;
      3) udzielanie informacji, wskazówek, porad i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom, rodzinom, grupom i społecznościom, które dzięki tej pomocy będą zdolne samodzielnie rozwiązywać problemy będące przyczyną ich trudnej sytuacji lub zaspokajać niezbędne potrzeby życiowe;
      4) pomoc w uzyskaniu dla osób lub rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej specjalistycznego poradnictwa, terapii lub innych form pomocy w zakresie możliwości rozwiązywania problemów przez właściwe instytucje państwowe, samorządowe i organizacje pozarządowe;
      5) udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej;
      6) pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań samopomocowych w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych osób, rodzin, grup i środowisk społecznych;
      7) współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu przeciwdziałania i ograniczania problemów oraz skutków negatywnych zjawisk społecznych, łagodzenie konsekwencji ubóstwa;
      8) inicjowanie nowych form pomocy osobom i rodzinom mającym trudną sytuację życiową oraz inspirowanie powołania instytucji świadczących usługi służące poprawie sytuacji takich osób i rodzin;
      9) współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowaniu, wdrożeniu oraz rozwijaniu regionalnych i lokalnych programów pomocy społecznej ukierunkowanych na podniesienie jakości życia;
      10) inicjowanie lub współuczestniczenie w działaniach profilaktycznych nakierowanych na zapobieganie lub łagodzenie problemów społecznych.
      Praca w systemie jednozmianowym od pon. do pt. w godz. 7.00-15.00.
      Umowa na okres próbny 3 m-ce z możliwością przedłużenia.

      Wymagania

      • Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)
      • Inne wymagania: Wykształcenie wyższe kierunek praca socjalna. Wymagane kwalifikacje do wykonywania pracy w zawodzie pracownik socjalny, mile widziane doświadczenie w zawodzie pracownik socjalny, umiejętność obsługi komputera MS Office.

      Oferujemy

      • Wynagrodzenie brutto: od 3 490 do 4 500 PLN
      • System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną

Pracodawcy w Wilkowicach