Szukasz pracy w Tychach? Dlaczego warto zapisać się na nasz job alert?

Szukasz pracy w Tychach? Dlaczego warto zapisać się na nasz job alert?
Jak długo pozostajesz bez pracy? Niezależnie od tego, czy kilka dni, czy też kilka miesięcy musisz wiedzieć, że czas działa na twoją niekorzyść. Nie tylko się rozleniwiasz i coraz trudniej jest ci codziennie zmotywować się do poszukiwania pracy.

Oprócz czasu tracisz także wiarę w siebie.Aby temu zapobiec (i oczywiście szybko znaleźć zatrudnienie) musisz działać efektywnie. Jak?
 

Gdzie szukać aktualnych ofert pracy z Tychów?

Gdy okazało się, że jesteś bez pracy, z pewnością rozpocząłeś żmudne przeszukiwanie kilku, jeżeli nie kilkunastu, portali z ogłoszeniami. Co prawda, nie popełniłeś błędu, ale musisz wiedzieć, że szukanie bez planu może nie przynieść oczekiwanych efektów. Od czego zatem zacząć? W pierwszej kolejności zorientuj się, gdzie warto szukać pracy

  • Lokalne portale publikujących ogłoszenia o pracę. To najlepsze źródło ogłoszeń. Dlaczego? Bo na takich portalach znajdziesz wyłącznie oferty pracy od pracodawców z tego samego miasta lub okolic. Szukasz pracy w Tychach? Przejrzyj oferty w naszym portalu.
     
  • Branżowa pras. Jeżeli jesteś specjalistą, to regularnie sięgaj po specjalistyczną prasę. Tam bardzo często można znaleźć ogłoszenia o pracę publikowane przez duże firmy i korporacje.
     
  • Lokalna prasa. Poszukujesz pracy dorywczej lub takiej, do których nie są potrzebne specjalne umiejętności? W takim razie sięgnij również po lokalną prasę. Na łamach lokalnej prasy często ukazują się drobne ogłoszenia o pracę. Czas sprawdzić, czy nie znajdziesz tam czegoś dla siebie.
     
  • Facebook i pozostałe media społecznościowe. Na Facebooku od dawna działają grupy, których członkowie wymieniają się informacjami na temat aktualnych ofert pracy. Jeżeli preferujesz pracę jako freelancer, to z pewnością właśnie tam powinieneś szukać ciekawych ofert pracy.

Jak widzisz, jest sporo miejsc, które warto odwiedzać codziennie. Ale czy rzeczywiście musisz codziennie trudzić się, aby sprawdzić, czy pojawiły się ogłoszenia mogące cię zainteresować? Okazuje się, że nie.

To Cię powinno też zainteresować: Szukam pracy! Jak zrobić to skutecznie?


Job alert – przekonaj się do niego

Będziesz korzystał głównie z lokalnych portali ogłoszeniowych? Nie musisz na takie zaglądać codziennie w poszukiwaniu świeżych ogłoszeń – możesz takie otrzymywać na wskazany adres mailowy, wystarczy tylko, czy zapiszesz się na job alert. Dzięki temu otrzymasz informację o aktualnych oferta, które odpowiadają twoim preferencjom. 

Specjaliści podkreślają, że codzienne poszukiwanie ogłoszeń na portalach powoduje, że kandydaci obniżają swoje oczekiwania i wysyłają odpowiedzi na oferty, które faktycznie ich nie interesują. Czy będziesz zadowolony z posady, gdy wynagrodzenie będzie poniżej twoich oczekiwań? Aby nie doprowadzić do takiej sytuacji, skorzystaj z job alert.

jak zapisać się do job alert w portalu Praca Tychy - screen

Szukasz pracy w Tychach? Zapisz na nasz job alertKorzysta z niego już blisko 7 tys. osób! 

 

Szukanie pracy to nie zajęcie na cały dzień

Wiele osób popełnia ten sam błąd – poszukuje pracy przez cały dzień. Na tę czynność powinieneś poświęcić np. 2–3 godziny dziennie. To wystarczający czas, aby zorientować się, czy na skrzynce pocztowej pojawiły się interesujące oferty i ewentualne przygotowanie odpowiedzi na nie. Pamiętaj, że CV zawsze możesz wysłać to samo, zaś list motywacyjny powinien być sporządzony bezpośrednio pod pracodawcę.

Oceń ten wpis
Szukasz pracy w Tychach? Dlaczego warto zapisać się na nasz job alert?
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Adolf
2019-12-11, 12:29
Szukając pracy w Tychach warto rozważyć pracę w Katowicach oraz na południe od Tychów i w kierunku Oświęcimia. Wtedy możliwości będzie jeszcze więcej.
szczery
2019-05-21, 13:41
Kto szuka pracy w Tychach jak jej nie znajdzie, to blisko są Katowice, Pszczyna czy Bielsko-Biała. Udaj się do agencji pracy. W tym artykule proponują Job alert....tak w skrócie, to wyszukiwarka ofert pracy, zarejestruj się i wprowadź CV...
Stanley
2019-05-07, 17:22
Szukając w Tychach i nie tylko pracy spotyka się wiele możliwości. Warto jest zaplanować swoje działania i aplikować na wiele ofert pracy co będzie bardzo korzystne.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.