Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 1060        SUBSKRYBUJE: 7262
Tematy, które interesują czytelników:  Praca w święta

Instruktor Nordic Walking - zawód na topie

Instruktor Nordic Walking - zawód na topie

Osoby aktywne fizycznie, które nie wyobrażają sobie życia bez sportu, najczęściej nie mogą narzekać na brak pracy. W ostatnich latach niemal w każdym większym mieście powstała siłownia.

To właśnie główne miejsce pracy wszystkich aktywnych fizycznie. Nie brakuje również osób stawiających na własną działalność gospodarczą i pracujących w charakterze trenera personalnego. Oni też najczęściej decydują się dokształcać tak, by oferować klientom szeroką ofertę zajęć.

W ostatnich latach coraz częściej można spotkać osoby, które maszerując, wykorzystują specjalne kije. Nordic Walking, bo o nim mowa, to technika marszu. Ponieważ zakup kijów i wypracowanie właściwej techniki marszu wcale nie jest łatwe, wielu trenerów postanowiło pomóc osobom zainteresowanym taką aktywnością.
 

Instruktor Nordic Walking. Jak wygląda jego praca?

Praca instruktorów Nordic Walking sprowadza się do tego, że przygotowują oni osoby zainteresowane do marszu. Wygląda to w ten sposób, że instruktorzy – w pierwszej kolejności – sprawdzają, czy osoba zainteresowana zakupiła właściwy sprzęt. Na rynku można znaleźć różne kije, m.in. o zmiennej i stałej długości. Wybór odpowiednich kijów to zupełna podstawa.

Mając sprzęt, można przystąpić do treningów. Te polegają na wykonaniu rozgrzewki i przygotowaniu osoby zainteresowanej do marszu. Ważna jest technika. Wypracowanie tej zajmuje od kilku do nawet kilkunastu tygodni. Dużo zależy też od celu, jaki stawia sobie ćwiczący – większość chce po prostu zrzucić zbędne kilogramy.
 

Predyspozycje do bycia instruktorem

Większość instruktorów Walking Nordic decyduje się odbyć specjalny kurs. Takie organizuje m.in. Polska Federacja Nordic Walking. Ukończenie wybranego kursu pozwala rozpocząć pracę z osobami zainteresowanymi. Jeśli też myślisz o wykonywaniu tej pracy, to powinieneś wiedzieć, że fakt odbycia szkolenia wcale nie jest wystarcza do tego, by rzeczywiście mieć klientów – istotne są predyspozycje.

To Cię powinno też zainteresować: Katalog zawodów - dlaczego dobrze do niego zajrzeć?

Większość osób rozpoczynających przygodę z marszem ma konkretny cel, np. poprawę wydolności organizmu. Twoje zadanie sprowadza się do mobilizowania swoich podopiecznych do pracy nad sobą, nieustannego obserwowania ich i korygowania pojawiających się błędów. W praktyce to praca wymagająca doskonałego przygotowania – zarówno fizycznego, jak i psychicznego.
 

Czytaj również: Własna firma. Od czego zacząć jej tworzenie?

 

Ile możesz zarobić? Plusy i minusy tego zajęcia

Instruktorzy Nordic Walking najczęściej nie pracują tylko i wyłącznie z osobami chcącymi uprawiać marsz. Większość z nich łączy organizację takich kursów z pracą na siłowni czy w charakterze trenera personalnego. W praktyce zatem trudno mówić o konkretnych zarobkach. Dużo zależy również o liczebności grupy, którą instruktor prowadzi – im większa, tym tańsze są zajęcia dla osób zainteresowanych.

O ile trudno wskazać kwotę, jaka wpłynie na konto instruktora Nordic Walking, o tyle z pewnością można powiedzieć, że praca ta ma wiele zalet. Przede wszystkim to nie instruktor musi szukać pracy np. tutaj. Zainteresowanie jest tak duże, że większość instruktorów intensywnie pracuje przez cały dzień. Znaczenie ma również możliwość przebywania przez większą część dnia na zewnątrz. Jeżeli chodzi o minusy pracy, to jako główny należy wskazać uzależnienie od czynników atmosferycznych – praca w deszczowe dni na zewnątrz na pewno nie należy do najprzyjemniejszych.

Zobacz inne porady dla pracowników

Komentarze do wpisu

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.