Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 28778        SUBSKRYBUJE: 7137
Tematy, które interesują czytelników:  Umowa zlecenie róznice, Dokumenty aplikacyjne, Urlop wychowawczy, Wczasy pod gruszą, Rozmowa kwalifikacyjna pytania, Umowa na okres próbny

Chcesz dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Pamiętaj o tych wskazówkach

Chcesz dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Pamiętaj o tych wskazówkach
Spotkanie z potencjalnym pracodawcą może być źródłem stresu. Warto jednak nauczyć się nad nim panować i pamiętać o wskazówkach pozwalających przedstawić swoją kandydaturę w najlepszym świetle. Chcesz dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Zobacz, co pomoże ci osiągnąć sukces!

Dziś właściciele firm dokładnie sprawdzają potencjalnych kandydatów przed przyjęciem ich do pracy. Jeżeli szukasz pracy, to musisz się liczyć z tym, że – prędzej czy później – weźmiesz udział w rozmowie kwalifikacyjnej. Jeżeli chcesz wypaść na niej dobrze, musisz się dobrze odpowiednio wcześniej przygotować. Nie wiesz jak? Oto kilka cennych wskazówek!


Gdy zaczynasz poszukiwania pracy…

…to dobry czas, by zastanowić się nad tym, jak zachowujesz się w trakcie sytuacji stresowych. Rozmowa kwalifikacyjna jest sytuacją mało komfortową dla kandydata. Większość się denerwuje. Spocone ręce, drżenie ciała czy ścisk w gardle – z tym musi zmierzyć się wiele osób. Nie wiesz, czy jesteś opanowany? Łatwo to sprawdzić – wystarczy, że zastanowisz się, jak czułeś się przed egzaminem. Dobrze, czy raczej miałeś problemy, by opanować pustkę w głowie czy wspomniane drżenie rąk?

Jeżeli miałeś problem z opanowaniem nerwów przed egzaminami, to z pewnością problem ten pojawi się również przed rozmową kwalifikacyjną. W takiej sytuacji moment, w którym rozsyłasz CV to doskonały czas, by popracować nad technikami pozwalającymi opanować stres. Poczytaj na ten temat w sieci i testuj różne rozwiązania.


Gdy otrzymujesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną…

…to czas, by przygotować się do spotkania z pracodawcą od strony merytorycznej. Właśnie teraz powinieneś sformułować odpowiedzi na pytania, które najczęściej pojawiają się na rozmowie o pracę, powinieneś zadbać o to, by jak najwięcej informacji zdobyć o swoim potencjalnym miejscu zatrudnienia.

Merytoryczne przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej jest niezwykle ważne, bo w ten sposób unikniesz wahania, zmniejszysz szansę, że pojawiają się sytuacje, które cię zaskoczą. Specjaliści na co dzień zajmujący się przeprowadzaniem rozmów kwalifikacyjnych podkreślają, że wiele osób zapomina o tym, by odpowiednio wcześniej pomyśleć o odpowiedziach na pytania, które prawie na pewno pojawią się w czasie spotkania, np.: „Wymień swoje silne i słabe strony”. Efekt? Kandydat się zastanawia, nie potrafi udzielić sensownej odpowiedzi, twierdzi, że nie ma silnych i słabych stron lub mówi cokolwiek.

To Cię powinno też zainteresować: Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?


Dzień przed rozmową kwalifikacyjną…

…gdy potrafisz już opanować zdenerwowanie, gdy jesteś przygotowany merytorycznie, czas zadbać o swój wygląd. Z pewnością nie raz słyszałeś ludową mądrość: „Jak cię widzą, tak cię piszą”. Chcesz wzbudzić zaufanie zanim jeszcze wypowiesz pierwsze słowo? To nie obejdzie się bez przygotowania właściwego stroju.

Wskazówek dotyczących tego, jak się ubrać, znajdziesz w sieci mnóstwo. Pamiętaj o wszystkich dobrych radach: postaw na schludne ubranie w stonowanych kolorach, ostrożnie dobierz dodatki, a jeżeli jesteś kobietą, to pamiętaj o tym, by makijaż był bardzo delikatny. Nie pozwól, by to, jak się prezentujesz przekreśliło marzenia o dobrej pracy.

Kierując się powyższymi wskazówkami, masz możliwość otrzymać dobrą pracę. Wykorzystaj swoją szansę na rozmowie kwalifikacyjnej!

Oceń ten wpis
Chcesz dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Pamiętaj o tych wskazówkach
Ocena: 4.0, liczba głosów: 7

Zobacz inne porady

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.