!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Poszukiwanie pracownika

Jakie informacje możesz zamieścić w ofercie pracy, aby wyróżniała się ona wśród innych?

7 marca 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 10 głosów

10 głosów

6 komentarzy

Jakie informacje możesz zamieścić w ofercie pracy, aby wyróżniała się ona wśród innych?
W listopadzie 2016 r. stopa bezrobocia wyniosła 8,2%. Niskie bezrobocie sprawia, że pracodawcy mają poważne problemy ze znalezieniem pracowników. Należysz do tej grupy przedsiębiorców? Czas zastanowić się, jak wyróżnić swoją ofertę pracy wśród innych.

Poszukując pracownika, z pewnością wiesz, że musisz przygotować ogłoszenie. Aby dotarło ono do szerokiej grupy zainteresowanych, najlepiej zrobisz, jeżeli opublikujesz je na poczytnych portalach z ogłoszeniami o pracę. Współcześnie to właśnie tam najczęściej zaglądają osoby zainteresowane znalezieniem posady.

Skonstruowanie dobrej oferty o pracę wcale nie jest sprawą prostą. Specjaliści wskazują, że na lokalnych portalach ogłoszeniowych pojawia się wiele ogłoszeń o pracę, ale większość z nich nie zachęca do wysłania dokumentów aplikacyjnych. Największym problemem jest oczywiście fakt, że takie ogłoszenia są lakoniczne.


Napisz o kilka zdań o firmie – zbuduj zaufanie

Właśnie siadasz do pracy nad treścią ogłoszenia? Świetnie, musisz zatem wiedzieć, że zacząć warto od… przedstawienia swojej firmy. Kto, jak nie ty, wie o niej najwięcej? Opowiedz o jej początkach, mozolnym budowaniu pozycji w branży czy dynamicznym rozwoju. Wczuj się w osobę poszukującą zatrudnienia – co chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym miejscu zatrudnienia?
Współcześnie dobre portale z ogłoszeniami pozwalają zaprezentować firmę. Te wyspecjalizowane, czyli koncentrujące się na tematyce pracy, przewidują nawet odrębną sekcję, w której pracodawca może zamieścić informacje o swoim przedsiębiorstwie.


Pełen etat a może nie? Co z godzinami pracy?

Nie zawsze w ogłoszeniu o pracę można znaleźć informację o tym, czy pracodawca jest zainteresowany zatrudnieniem pracownika na cały etat, czy też może na część. Z punktu widzenia osoby poszukującej posady taka informacja jest kluczowa. Jeżeli na utrzymaniu ma ona rodzinę, z pewnością będzie chciała pracować na pełen etat. Inaczej jest w przypadku np. studentów, którzy chcąc pogodzić naukę z zarabianiem, są zmuszeni szukać zatrudnienia na część etatu.

Jeżeli chcesz, aby twoje ogłoszenie o pracę się wyróżniało, powinieneś również poinformować o godzinach pracy. Praca biurowa to najczęściej praca od 8 do 16. Inaczej sytuacja wygląda choćby w przedsiębiorstwach produkcyjnych czy gastronomii. Prowadząc firmę w takich branżach, możesz wymagać od zatrudnionych pracy przez 12 godzin, dając im w zamian dni wolne.

Osoby poszukujące pracy nie zawsze są zainteresowane pracą w weekendy. Wiesz, że będziesz wymagał od potencjalnych pracowników pracy właśnie w sobotę i niedzielę? Dobrze, abyś to zaznaczył. W ten sposób może się okazać, że również ty będziesz miał mniej pracy, bo osoby poszukujące pracy od poniedziałku do piątku, nie założą błędnie, że oferujesz pracę właśnie w takich dniach tygodnia, i tym samym nie prześlą na wskazany przez ciebie adres swojej aplikacji.


Co z wynagrodzeniem i dodatkowymi profitami?

„Atrakcyjne wynagrodzenie”, „wynagrodzenie uzależnione od umiejętności i doświadczenia”, „wynagrodzenie składające się z podstawy plus prowizji” to tylko kilka sformułowań, które bardzo często pojawiają się w ogłoszeniach o pracę. Chcesz się wyróżnić? W takim razie konkretnie wskaż, ile pracownik u ciebie zarobi. Dlaczego pracodawcy jak ognia unikają podawania konkretnych cyfr? Niektórzy obawiają się, że konkurencja dowie się, ile płacą osobom zatrudnionym. Jeszcze inni po prostu nie wiedzą, czy oferowane przez nich wynagrodzenie jest adekwatne do stanowiska.

Chcesz mieć pewność, że proponowane przez ciebie wynagrodzenie jest atrakcyjne? W takim razie sprawdź aktualne raporty, w których znajdziesz informacje na temat tego, ile zarabiają pracownicy w poszczególnych branżach. W ten sposób sprawdzisz, czy spełniasz oczekiwania potencjalnych pracowników. Jeżeli przewidujesz pozapłacowe benefity, to pamiętaj, aby również o nich wspomnieć w ogłoszeniu.

Podziel się

6 komentarzy

Kaskada

Kaskada

Trzeba zawsze stawiać na sprawdzone wzory a jednocześnie nie być skopiowanym na tle innych by uzyskać co się chce.
Bartek

Bartek

Ja z doświadczenia wiem, że dobra oferta dobrze wypozycjonowana jest bardziej skuteczna i dlatego jeżeli oferta jej wyróżnienia nie jest wygórowana cenowo to chętnie korzystam z takiej formy.
Monika

Monika

Oferta pracy, aby wyróżniała się ona wśród innych musi zawierać wszystkie informacje. Pracownik chcący pracować w firmie, czyta o tej firmie. Nieraz są opinie o tej firmie. Oferta pracy musi być odpowiednio skonstruowana. Dobrze, jak by było napisane - ile w danej firmie można zarobić.
old

old

Ze względu na zasięg internetowych tablic ogłoszeń, możesz zostać zasypany aplikacjami, pozostawiając wiele CV do przeczytania. Dobrze jest wyróżnić się z tłumu.
Szopki

Szopki

Może to wydawać się dziwne, ale wyjaśnienie takich punktów jest całkiem zrozumiałe. Czysty wygląd - zobowiązanie do przyciągnięcia klientów. Ogłoszenie musi mieć formę.
Synthia

Synthia

Dobre porady zawsze w cenie. To jak wysłanie swojej kandydatury w odpowiedzi na ogłoszenie o pracę, ludzi kombinują jak się wyróżnić. Odwrotnie widać jest także podobnie.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.