NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

PRACA JAWORZE - NAJNOWSZE OFERTY

Firma
Stanowisko /
Forma zatrudnienia
Miejsce pracy /
Data dodania
Księgowy
zawód: księgowy rodzaj: umowa o pracę
Jaworze
2018-02-12

OFERTY PRACY JAWORZE OKOLICE

KIEROWCA C+E ADR
zawód: kierowca rodzaj: praca stała
Pszczyna
2018-02-08
Operator pras automatycznych – praca stała
zawód: pracownik produkcji rodzaj: praca stała
Bielsko-Biała
2018-02-08
Doradca w Centrum Ogrodniczym
zawód: doradca rodzaj: praca stała
Jasienica
2018-02-08
Operator maszyn i urządzeń
zawód: pracownik produkcji rodzaj: praca stała
Bielsko-Biała
2018-02-12
Magazynier- wózkowy
zawód: magazynier rodzaj: praca stała
Bielsko-Biała
2018-02-08
POLECANY PRACODAWCA

Poszukiwane zawody Jaworze

Jaworze - bardzo atrakcyjna miejscowość leżąca u stóp Beskidu Śląskiego obok Bielska-Białej. Leżą w południowej część województwa śląskiego i są gminą wiejską. Dzielą się na Jaworze Średnie, Jaworze Górne, Jaworze Nałęże i Jaworze Dolne. Wchodzą w skład aglomeracji bielskiej. Jaworze są miejscowością o charakterze rolniczo - turystycznym i posiadają ponad 700-letnią historię. Na tym obszarze zamieszkuje około 7 tysięcy ludzi. Przepływa tutaj potok Jasienica, który nazywany jest Jesionką.

Jaworze mieści się na Pogórzy Śląskim i w Beskidzie Śląskim. Nad wsią wznosi się popularna góra Błatnia (917 m n.p.m.). Miejscowość rozlokowana jest także w obrębie Bucznika, Ostrego, Borowiny i Wysokiego oraz innych pagórków. Miejscowość słynie z walorów uzdrowiskowych, gdyż na tym obszarze są wody bogate w sole jodo-bromowe. Miejscowość ze względu na swój charakter dysponuje wieloma obiektami wczasowo-rekreacyjnymi. Turystyka piesza, rowerowa i górska jest tutaj bardzo rozwinięta. Jaworze jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla wielu mieszkańców pobliskich miejscowości, a także przyjezdnych turystów. Centrum Jaworza leży pod wzgórze Goruszka (411 m. n.p.m.). Innym znanym wzgórzem jest Młyńska Kępa.

Na terenie Jaworza jest także wiele atrakcji turystycznych i zabytków. Zaliczamy do nich archeologiczne ślady tzw. Ludu Młyńskiej Kępy, które poza wspomnianymi wzgórzami są także na pobliskiej górze Palenica, amfiteatr leśny na stoku góry Wysokie, gdzie odbywały się tajne nabożeństwa ewangeliczne. Cały system pałacowy i park w centrum Jaworza jest wizytówką centrum Jaworza. W jego obrębie znajduje się także amfiteatr, gdzie odbywa się wiele imprez, w tym dożynki.

Przez Jaworze kursuje PKS, działają restauracje, karczmy i hotel. Mieszkańcy pracują głównie na terenie Bielska-Białej i okolicy w wielu sektorach.

Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2018