Nie znaleźliśmy ofert pracy dla tego zapytania.

Praca alert - powiadomienia

Magazynier

Nie znalazłeś czego szukasz? Nic straconego. Zobacz co możesz zrobić:

Sprawdź poprawność

Upewnij się, że nie ma żadnych literówek we wpisanych frazach.

Popraw filtry

Zmienić kryteria wyszukiwania lub wyczyścić wszystkie filtry

Dobierz zapytanie

Spróbuj wybrać odpowiedni zawód lub bardziej ogólne zapytanie.

Sprawdź nasze najnowsze oferty pracy

Wyróżnione oferty pracy

Dodana

Magazynier / Ślusarz

RECONNECT

  • Skawina
Dodana

Magazynier serwisu

Rekord Hale Namiotowe Sp. z o.o.

  • Jelcz-Laskowice
Dodana

Magazynier

Praca zawód magazynier

Jak zostać magazynierem?

Zawód magazyniera ma swoją historię od czasów starożytnych: wielcy greccy kupcy wynajmowali specjalne osoby odpowiedzialne za składowanie towarów. Według historyków rozwój tego zawodu jest ściśle związany z rozwojem rzemiosła, produkcji i handlu. Podczas rewolucji przemysłowej w XVII wieku w dużych miastach handlowych poszukiwano właścicieli magazynów. Głównymi cechami ówczesnego magazyniera były uczciwość oraz umiejętność czytania i pisania. Wtedy było niewielu takich specjalistów. Dziś zawód magazyniera jest najbardziej powszechny. Istnieje ​​popyt w dziedzinie handlu i produkcji, gdzie konieczne jest stałe przechowywanie i kontrola przechowywania towarów, a także organizowanie dalszego transportu.

Prowadzący skład towarów jest pracownikiem magazynu, który zajmuje się przechowywaniem, księgowaniem i rozmieszczaniem pozycji magazynowych, a także przyjmowaniem i wydaniem towarów. Dla pracownika magazynu główną cechą jest dobra pamięć i duża odpowiedzialność, ale oprócz tego wymagany jest również poziom kwalifikacji, ponieważ będziesz musiał pracować z dużą ilością informacji, dokumentów dotyczących dostawy i wysyłki wartości materialnych. W związku z tym prowadzący magazyn powinien mieć co najmniej wykształcenie średnie specjalistyczne z zakresu logistyki, ekonomii lub pracy biurowej, a w przypadku zarządzania dużym magazynem, musisz mieć wyższe wykształcenie.

Ile zarabia magazynier - praca magazynier zarobki

Praca jako magazynier jest dobrze płatna. Zarobki na tym stanowisku różnią się w zależności od wielkości firmy, a także regionu pracy. Wpływa na ich wielkość, mają także kwalifikacje samego pracownika, liczy się tutaj staż pracy oraz wykształcenie. Mediana płacy w tej branży wynosi 3200 złotych. Połowa magazynierów może liczyć na zarobki poniżej tej kwoty, a reszta może zarobić powyżej. Firmy zatrudniają magazynierów w większości na umowę o pracę. Dodatki do pensji, jakie oferują pracodawcy to telefon służbowy, prywatna opieka medyczna, bony towarowe, karty sportowe oraz ubezpieczenie na życie. Magazynierzy na wyższym stanowisku-brygadziści mogą liczyć na zarobki 4818 złotych, co dotyczy 25% z nich.

Magazynier zakres obowiązków

Właściciel magazynu jest odpowiedzialną finansowo osobą w magazynie, która jest odpowiedzialna za przyjmowanie towarów, ich umieszczanie, składowanie, wydawanie i księgowanie. Jeśli mówimy o magazynie sklepu internetowego lub hurtowni, to obowiązki sklepu często obejmują zbieranie zamówień dla osób fizycznych i prawnych. Jeżeli magazyn towarów jest duży, to każdy sprzedawca odpowiada za pewną sekcję. W momencie przyjmowania produktów prowadzący sklep sprawdza faktyczną ilość towaru z danymi na fakturze, ocenia jakość opakowania, czasami sprawdza wagę. Podczas wydawania towarów prowadzący skład musi sporządzać notatki w specjalnym programie księgowym. W odstępach czasu, które wybiera zarządzający, prowadzący zapasy bierze udział w ogólnej inwentaryzacji magazynu.

Magazyny są różne: od niewielkich lokali, zlokalizowanych w niemal każdym sklepie, po wielkie przedsiębiorstwa high-tech. Do pracy wykorzystywane są różne specjalistyczne urządzenia i maszyny magazynowe: traktory, układarki, wózki, ładowarki, wciągniki, wciągarki, wciągarki, podnośniki, urządzenia pakujące itp.

Aby zostać magazynierem, konieczne jest wykształcenie, nie niższe niż średnie i najlepiej wyspecjalizowane wykształcenie średnie w sferze administracyjnej i gospodarczej. Domyślnie wymagana jest podstawowa wiedza i umiejętności potrzebne do pracy w programach takich jak Word, Excel. W trakcie pracy prowadzący magazyn będzie musiał nauczyć się pracy z programem księgowym dotyczącym magazynu. Ponieważ magazynier pracuje z dobrami materialnymi, jest również odpowiedzialny. W pracy magazyniera wykorzystuje się różne urządzenia pomiarowe i środki transportu (samochód elektryczny, wózki widłowe itp.).

Biorąc pod uwagę, że ostatnio coraz więcej jest magazynów, można śmiało powiedzieć, że zawód magazyniera będzie poszukiwany i na dłuższą metę nie zabraknie ofert na rynku pracy.

List motywacyjny magazynier - CV magazynier

Żeby wyróżnić się wśród konkurencji podczas rekrutacji na stanowisko magazyniera warto zadbać o list motywacyjny i Curriculum Vitae. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wymagania, które wobec kandydata stawia pracodawca i bezpośrednio się do tego odnieść. W tym miejscu liczy się przede wszystkim pokazanie umiejętności i doświadczeń, które będą przydatne na stanowisku pracy. W sieci istnieje wiele przykładów treści takich dokumentów, jednak nie należy ich kopiować. Dobrze jest na początku wyeksponować swoje atuty w tak zwanym podsumowaniu. W ten sposób osoba czytająca informacje może zwrócić uwagę na taką kandydaturę. Jeżeli osoba skończyła szkołę wyższą na kierunku logistyka, to może to być wielka korzyść, pomimo iż w tym zawodzie przede wszystkim liczą się umiejętności praktyczne. Magazynier powinien także wspomnieć o umiejętnościach i posiadanych uprawnieniach, takich jak umiejętność obsługi programów biurowych i magazynowych. Atutem będzie także certyfikat do obsługi wózków widłowych. Nie powinno się także zapomnieć dodać własne cechy osobowe oraz zainteresowania. Dobrze jest być tutaj kreatywnym i nie wpisywać tego, co wszyscy.