Specjalista ds. analizy i kontroli rynku paliw ciekłych

UWAGA!
Ogłoszenie straciło swoją ważność dnia: 2020-12-14

Zakres obowiązków:

  • analizuje i dokonuje oceny merytorycznej sprawozdań i informacji przekazywanych przez przedsiębiorstwa energetyczne funkcjonujące na rynku paliw ciekłych w związku z realizacją obowiązków ustawowych
  • przeprowadza kontrole lub prowadzi postępowania wyjaśniające w sprawie naruszenia warunków prowadzenia działalności objętej koncesjami albo wpisem do rejestru podmiotów przywożących paliwa ciekłe lub warunków udzielonych koncesji w zakresie paliw ciekłych oraz współpracuje z innymi organami władzy publicznej w zakresie ich działań związanych z ujawnianiem nieprawidłowości w realizacji warunków koncesji
  • prowadzi postępowania administracyjne dotyczące wpisu do rejestru podmiotów przywożących oraz koncesjonowania działalności przedsiębiorstw energetycznych działających na rynku paliw ciekłych
  • prowadzi postępowania administracyjne dotyczące nakładania kar pieniężnych na podmioty działające na rynku paliw ciekłych, zgodnie z właściwością Oddziału
  • uczestniczy w przygotowywaniu kwartalnych opracowań dotyczących całkowitej wielkości produkcji i przywozu poszczególnych paliw ciekłych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej
  • uczestniczy w opracowywaniu przez właściwą komórkę organizacyjną Urzędu planu kontroli oraz informatora kontroli

Wymagania:

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w pracy biurowo-administracyjnej
  • Dobra znajomość prawa energetycznego, w szczególności w zakresie koncesjonowania, obowiązków rejestrowych oraz sprawozdawczych podmiotów funkcjonujących na rynku paliw ciekłych
  • Dobra znajomość kodeksu postępowania administracyjnego
  • Dobra znajomość kodeksu postepowania karnego
  • Dobra znajomość ustawy o postepowaniu egzekucyjnym w administracji
  • Umiejętność interpretacji przepisów prawnych i stosowania prawa w praktyce
  • Dobra znajomość specyfiki rynku paliw ciekłych
  • Umiejętność argumentowania, ­umiejętność pracy w zespole, ­umiejętność rozwiązywania problemów, ­umiejętność pracy z trudnym klientem
  • Umiejętność obsługi pakietu MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
Zawód:
Specjalista
Miejsce pracy:
Kraków
Forma zatrudnienia:
praca stała
Oferta dodana w dniu:
01-12-2020
Oferta wygasła w dniu:
14-12-2020
Tak, chcę otrzymywać oferty pracy na e-maila!

(klauzula informacyjna)

Lista podobnych ofert pracy

Scanfil Poland Sp. z o.o.

Kupiec operacyjny

Zawód: specjalista Rodzaj: umowa o pracę

POLECANA
Mysłowice
Kraków

18-01-2021 POLECANA
Hutchinson Poland

Specjalista ds. Jakości

Żywiec
Kraków

08-01-2021
BULTEN POLSKA S.A.

SPECJALISTA DS. BHP

Bielsko-Biała
Kraków

05-01-2021
Da Vinci Studio

Lead Generator

2500-3500 zł
UoP brutto/mies.
Kraków

29-12-2020
Emitel S.A.

Starszy Specjalista ds. Planowania Infrastruktury Telekomunikacyjnej

Emitel S.A.
Emitel S.A.
Katowice
Kraków

19-01-2021
PPG

Asystent/ka w Dziale Replenishment

Zawód: specjalista Rodzaj: umowa agencyjna
PPG
PPG

POLECANA
Cieszyn
Kraków

13-01-2021 POLECANA