Menadżer w Pionie Finansowym

UWAGA!
Ogłoszenie straciło swoją ważność dnia: 2020-12-20

Węglokoks S.A. wieloletni lider polskiego eksportu surowców energetycznych, firma z prawie siedemdziesięcioletnią tradycją na rynku, będąca właścicielem 25 spółek w ramach Grupy Kapitałowej, działająca w segmencie górnictwa, hutnictwa, logistyki i energetyki

Obecnie poszukujemy osoby do pracy na stanowisku:

Miejsce pracy: Katowice

Nr ref. MPF/2020

Zakres obowiązków:

  • Zarządzanie płynnością finansową, strukturyzowanie finansowania działalności firmy, pozyskiwanie finansowania;
  • Wsparcie w kształtowaniu strategii finansowej Spółki oraz jej realizacja;
  • Zarządzanie ryzykiem;
  • Budowanie raportów, pulpitów managera, analiz;
  • Budżetowanie, prognozy oraz plany krótko i długoterminowe;
  • Ustalanie zasad kalkulacji kosztów i zasad ich rozliczania;
  • Nadzór nad procesem windykacji należności;
  • Kontrolowanie i analizowanie kluczowych wskaźników finansowych, operacyjnych oraz rekomendowanie optymalnych rozwiązań;
  • Bieżąca kontrola kosztów i przychodów;
  • Kreowanie działań na rzecz poprawy wyniku finansowego;
  • Analiza procesów zachodzących w gospodarce i ich wpływ na proces planowania strategicznego;
  • Koordynacja realizacji celów głównych i cząstkowych przedsiębiorstwa;
  • Opracowywanie oraz bieżące usprawnianie narzędzi raportowania w ramach Grupy Kapitałowej.
  • Optymalizacja wydatków inwestycyjnych oraz przepływów pieniężnych;
  • Opiniowanie opłacalności podjętych inwestycji i przygotowanie biznes planów;

Wymagania:

  • Minimum 5-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczych w obszarze finansów;
  • Mile widziane profesjonalne kwalifikacje zawodowe (ACCA, CIMA), oraz doświadczenie w pracy w Grupie Kapitałowej;
  • Wykształcenie wyższe kierunkowego - ekonomia, finanse lub pokrewne;
  • Bardzo dobre umiejętności analityczne, wyciąganie wniosków i prezentowanie rozwiązań na poziomie zarządczym;
  • Praktyczna wiedza z zakresu analiz ekonomiczno-finansowych oraz rachunkowości, w tym zarządczej;
  • Doświadczenie w branży górniczej lub hutniczej będzie dodatkowym atutem.
  • Doskonałe zdolności organizacyjne, w tym planowanie, podejmowanie inicjatyw;
  • Wysokie umiejętności interpersonalne, w tym elastyczność w działaniu;
  • Bardzo dobra umiejętność posługiwania się pakietem Microsoft Office, znajomość systemów klasy ERP/ opartych na bazach danych SQL;
  • Doświadczenie w pracy w przedsiębiorstwie, nie wyłącznie bankowe.

Oferujemy:

  • Pracę pełną wyzwań w dynamicznym środowisku
  • Atrakcyjne wynagrodzenie + premia
  • Bogaty pakiet świadczeń socjalnych
  • Możliwość rozwoju zawodowego poprzez udział w szkoleniach i kursach.
  • Termin rozpoczęcia pracy: do uzgodnienia

Zawód:
Manager
Miejsce pracy:
Katowice
Forma zatrudnienia:
umowa o pracę
Oferta dodana w dniu:
18-12-2020
Oferta wygasła w dniu:
20-12-2020
Tak, chcę otrzymywać oferty pracy na e-maila!

(klauzula informacyjna)

Lista podobnych ofert pracy

DEMACLENKO sp. z o.o.

Sales Representative

Zawód: manager Rodzaj: umowa o pracę

POLECANA
Bielsko-Biała
Katowice

26-03-2021 POLECANA
LARIX Sp. Jawna

Manager Logistyki

POLECANA
Katowice

01-04-2021 POLECANA