Twoje wsparcie w rekrutacji

Junior Order Assistant with French

UWAGA!
Ogłoszenie straciło swoją ważność dnia: 2020-09-30

Zakres obowiązków:

Duties:

• Entering orders into the system,

• Checking the products’ availability,

• Order management in the SAP program,

• Verifying data and correcting errors,

• Cooperation with internal Clients, suppliers and foreign branches (e-mails, phone),

Wymagania:

Requirements:

• Very good command of French and good of English for everyday communication,

• Experience in working with orders/vendors will be a plus

• Availability for full-time job,

• Willingness to develop in the area of order management / logistics / supply chain,

Oferujemy:

Our client offers:

• Attractive employment conditions

• Professional stabilization - a contract of employment

• A comprehensive implementation program

• Work in an international organization and a chance for development

• Benefits package - Multisport card, medical insurance, bonuses etc.

Zawód:
Pracownik administracyjno - biurowy
Miejsce pracy:
Warszawa
Forma zatrudnienia:
umowa o pracę
Oferta dodana w dniu:
16-09-2020
Oferta wygasła w dniu:
30-09-2020
Tak, chcę otrzymywać oferty pracy na e-maila!

(klauzula informacyjna)

Lista podobnych ofert pracy

Specjalista ds. Łańcucha Dostaw z niemieckim

Zawód: pracownik administracyjno - biurowy Rodzaj: umowa o pracę
Radom
Warszawa

18-09-2020

Purchasing Specialist with English

Radom
Warszawa

18-09-2020

Buyer with English

Radom
Warszawa

18-09-2020

Specjalista ds. Zakupów z j. angielskim

Radom
Warszawa

18-09-2020

Kupiec z niemieckim

Radom
Warszawa

18-09-2020