Twoje wsparcie w rekrutacji

Archiwista ds. opracowania zasobu archiwalnego

UWAGA!
Ogłoszenie straciło swoją ważność dnia: 2020-07-03

Zakres obowiązków:

  • Opracowanie materiałów archiwalnych zgodnie z zasadami archiwistyki oraz obowiązującymi normami i przepisami metodycznymi. Sporządzanie inwentarzy archiwalnych i przedkładanie ich Komisji Metodycznej do zatwierdzenia celem przygotowania zasobu do udostępnienia korzystającym, wykonywania kwerend oraz reprografii
  • Prowadzenie prac w zakresie ewidencjonowania zasobu i sporządzania środków ewidencyjnych w formie spisów i inwentarzy roboczych w celu zabezpieczenia zasobu i umożliwienia udostępnienia go użytkownikom zewnętrznym
  • Wprowadzanie danych do Zintegrowanego Systemu Informacji Archiwalnej ZoSIA
  • Wykonywanie prostych czynności związanych z zabezpieczeniem zasobu (paginowanie, znakowanie, odkurzanie, przepakowywanie materiałów archiwalnych) w ramach prowadzonych prac z zakresu opracowania zasobu
  • Współudział w przeprowadzaniu skontrum zasobu Archiwum oraz przygotowaniu materiałów do reprografii służącej jego zabezpieczeniu i ochronie przez zniszczeniem lub utratą
  • Udział w przygotowaniu wystaw i pokazów archiwalnych i współudział w przeprowadzaniu kwerend tematycznych mających na celu popularyzację zasobu, wiedzy o archiwistyce oraz działalności Archiwum i historii regionu

Wymagania:

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego w pracy w archiwum, muzeum lub innej instytucji z zasobem historycznym (umowa o pracę, praktyki zawodowe, staż pracy, wolontariat)
  • Znajomość języków obcych: rosyjski - na poziomie podstawowym, język angielski na poziomie komunikatywnym
  • Umiejętność obługi komputera
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
Zawód:
Archiwista
Miejsce pracy:
Częstochowa
Forma zatrudnienia:
praca stała
Oferta dodana w dniu:
23-06-2020
Oferta wygasła w dniu:
03-07-2020
Tak, chcę otrzymywać oferty pracy na e-maila!

(klauzula informacyjna)

Lista podobnych ofert pracy

Archiwista ds. udostępniania, realizacji kwerend i informacji

Zawód: archiwista Rodzaj: praca stała
Archiwum Państwowe w Opolu
Opole
Opublikowana:07-07-2020

ARCHIWISTA

Zawód: archiwista Rodzaj: umowa o pracę
KLINICZNE CENTRUM GINEKOLOGII, POŁOŻNICTWA I NEONATOLOGII W OPOLU
od 1500 zł
UoP brutto/mies.
Opole
Opublikowana:17-06-2020
od 1500 zł

ARCHIWISTA

Zawód: archiwista Rodzaj: inna
kontakt przez PUP
od 1033 zł
Końskie
Opublikowana:04-06-2020
od 1033 zł