Twoje wsparcie w rekrutacji

Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Katowicach

UWAGA!
Ogłoszenie straciło swoją ważność dnia: 2019-07-14

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach to najstarsza firma oświaty zawodowej na Śląsku z ponad 90-letnią historią. Działa na obszarze województwa śląskiego oraz niektórych powiatów i gmin województw małopolskiego i łódzkiego. Podstawowymi kierunkami działalności są:

  • kształcenie w systemie kursowym
  • kształcenie w systemie szkolnym
  • pośrednictwo pracy
  • komisje egzaminacyjne
  • doradztwo

W 2016 roku Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach obchodził swój Jubileusz 90-lecia istnienia. Zakład rozpoczął swoją działalność 20 grudnia 1926 roku pod nazwą Śląski Instytut Rzemieślniczo-Przemysłowy. W pierwszym okresie Instytut koncentrował się na doskonaleniu kadr dla potrzeb odradzającego się na Śląsku rzemiosła i jego repolonizacji. Po wojnie działalność Instytutu została rozszerzona na kolejne działy gospodarki: budownictwo, handel, przemysł, transport i usługi. Rozszerzaniu działalności zarówno w wymiarze ilościowym, jak i w zakresie form i poziomów kształcenia, towarzyszyły zmiany nazwy – najpierw na Zakład Doskonalenia Rzemiosła, a potem Zakład Doskonalenia Zawodowego. W latach 50. uruchomiono kształcenie praktyczne młodzieży i produkcję w warsztatach szkoleniowych. Na przełomie lat 50. i 60. Zakład uruchomił pierwszą zasadniczą szkołę zawodową. W latach 70. nastąpił znaczący rozwój warsztatów szkoleniowych i szkół zawodowych, powstały także szkoły przysposabiające do zawodu. Lata dziewięćdziesiąte to przede wszystkim rozwój jakościowy kształcenia kursowego, początek rekwalifikacji bezrobotnych, a także dynamiczny rozwój kształcenia systemem szkolnym.

Dziś katowicki ZDZ swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę, koncentrując działalność na obszarze województwa śląskiego oraz w wybranych powiatach województwa małopolskiego i łódzkiego. W strukturze Zakładu działa ponad 80 jednostek organizacyjnych – ośrodków kształcenia zawodowego oraz szkół na wszystkich poziomach edukacji ponadpodstawowej. Katowicki ZDZ jest instytucją rynku pracy i realizuje usługi w zakresie promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej, obejmujące w pośrednictwo pracy, poradnictwo zawodowe i informację zawodową, pomoc w aktywnym poszukiwaniu pracy, organizację szkoleń oraz pomoc dla osób zagrożonych utratą pracy. Rocznie obejmuje swoją działalnością około 35 tys. osób.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym KODEKSEM ETYKI I COMPLIANCE

Jesteśmy członkiem Związku Zakładów Doskonalenia Zawodowego.

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach

ogłasza konkurs na stanowisko:

Dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego w Katowicach

Cel stanowiska i zadania:

Prowadzenie kształcenia, dokształcania i doskonalenia w formach pozaszkolnych oraz koordynacja organizacji szkoleń zawodowych na obszarze działania Centrum.

Zakres obowiązków:

  • Kierowanie i nadzór nad całością działalności szkoleniowej Centrum z uwzględnieniem efektywności ekonomicznej,
  • kierowanie Centrum, nadzór nad dokumentacją, współpraca z wykładowcami,
  • przygotowywanie ofert szkoleniowych, sprzedaż usług szkoleniowych,
  • pozyskiwanie klientów i realizacja szkoleń, zgodnie z zasadami i procedurami obowiązującymi w tym zakresie,
  • poszukiwanie i rozwijanie nowych kierunków szkolenia,
  • nadzór nad wszystkimi procesami w podległych placówkach,

Wymagania:

Od kandydata oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego (preferowane techniczne lub ekonomiczne)
  • doświadczenia zawodowego na rynku edukacyjnym
  • zorientowania na klienta oraz na wynik/sukces
  • umiejętności nawiązywania długofalowych relacji z klientem
  • umiejętności zarządzania zespołem i motywowania pracowników
  • wysokiego poziomu motywacji do pracy
  • komunikatywności i wysokiej kultury osobistej
  • prawa jazdy kat. B

Dodatkowymi atutami będą:

  • doświadczenie na podobnym stanowisku
  • znajomość zagadnień rynku pracy
  • posiadanie kwalifikacji pedagogicznych
  • doświadczenie w zakresie realizacji projektów europejskich

Firma oferuje:

  • Ciekawą pracę w instytucji o uznanej pozycji na rynku usług edukacyjnych,
  • atrakcyjne wynagrodzenie uzależnione od wyników pracy,
  • możliwość rozwoju zawodowego.

Zawód:
Dyrektor
Miejsce pracy:
Katowice
Forma zatrudnienia:
umowa o pracę
Oferta dodana w dniu:
2019-07-12
Oferta wygasła w dniu:
2019-07-14
Liczba odsłon ogłoszenia:
1437
Tak, chcę otrzymywać oferty pracy na e-maila!

(klauzula informacyjna)

Lista podobnych ofert pracy

Agencja Zatrudnienia HR SIGMA

Dyrektor Techniczny w SZPITALU

Zawód: dyrektor Rodzaj: praca stała
Żywiec
2019-10-14

Dyrektor Hotelu *****

Zawód: dyrektor Rodzaj: umowa o pracę

POLECANA
Wisła
2019-10-14 POLECANA